Konut

2020 Yılında En Az Faiz Oranında Konut Kredisi Veren Bankalar

2020 Yılında En Az Faiz Oranında Konut Kredisi Veren Bankalar hangileridir? Uygun faiz oranlı konut kredisi nasıl alırım? Konut kredisi başvuru şartları ve başvuru evrakları nedir? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.


Bir ev sahibi olmak istiyorsanız ve nakit sıkıntınız var ise bankalardan destek alarak konut kredisi ile ev sahibi olabilirsiniz. Bankalardan kredi almak isteyenlerin en çok tercih ettikleri konulardan birisi konut kredisidir. Konut kredisi başvurusu yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda en az faiz oranında konut kredisi veren bankalar hangileridir bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Konut kredisi almak için de bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Özellikle konut kredilerinde eş durumu, gelir belgesi, ev hane gelir durumu çok önemlidir. Gelir belgesiz konut kredisi almanız çok zordur. Bu tarz krediler gelir belgelerine göre limit verilir. Bu yüzden düzenli bir gelirinizin olması ve yüksek bir maaş yazınızın veya maaş bordrosunun olması gerekir.

 

En düşük faizli konut kredisi veren bankalar

Konut Kredisi Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Konut kredisi almak isteyenler öncelikle banka politikalarına uygun müşteri olması gerekir. Bu politikaların başında kredi notu gelir. Kredi notunuzun belli bir seviyede ve riskli grupta olmaması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan ve ayrıca kredi sicilinde sorunlar olanlar konut kredisi alamazlar. Özellikle bankalardan icralık olmanız tamamen olumsuzluk sebebidir. Ayrıca sizin ve eğer evli iseniz eşinizin de sicil durumu çok önemlidir. Ayrıca eş rızası olmadan konut kredisi alamazsınız. Örneğin eşiniz konut kredisini kabul etmez ise banka bu krediyi vermez. Çünkü eşiniz kabul ettiğinde bankaya giderek sözleşme imzalayacaktır. Söz ile olunan bir durum değildir. Resmi ve belgeler ile bankacının önünde imza atması gerekmektedir.

<<< — Senetle Borç Para Verenler İçin Tıklayınız — >>>

Konut kredisi alacakların bir diğer bilmesi gereken konulardan birisi de kredi limitidir. Banka sizin evi aldığınız fiyat üzerinden değil, bankanın gönderdiği ekspertiz raporuna göre size kredi verecektir. Bu gelen ekspertiz raporunun %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan %20’lik kısmı bankaya teminat olarak vereceksiniz. Yani bu durumda ev almadan önce ekspertiz raporunu da araştırabilir ve evin kredi uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. Çünkü bankanın göndereceği ekspertizin parasını kredi alacak kişi peşin olarak ödeyecektir. Ev ile ilgili bir sorun çıkarsa bu parayı geri alamazsınız. Bankalarda ekspertiz ücretleri 750 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir.

Şimdi sizlere en az faizle konut kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyası Başladı

Kamu bankası olan Ziraat Bankası en uygun faizle konut kredisi veren bankalardan birisidir. Sizde bu bankadan son güncelleme sonundaki faiz oranlarından kredi alabilirsiniz. %0,79 faiz oranı ile konut kredisi veren bu bankadan 120 ay vadeye kadar başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Banka şubelerinden evraklarla birlikte başvuru yapılmaktadır.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
100.000 TL 120 Ay 1.350 TL
200.000 TL 120 Ay 3.081 TL
300.000 TL 120 Ay 5.021 TL
400.000 TL 120 Ay 6.562 TL
500.000 TL 120 Ay 8.103 TL

Kredi kullanmaya karar verdiğinizde bankaların güncel faiz oranlarını öğrenebilirsiniz. Faiz oranları değişiklik gösterebilir. www.ziraatbank.com.tr adresinden güncel faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

ICBC Bank Uygun Faizle Konut Kredisi Veriyor

Yeni açılan bankalardan birisi olan ICBC Bank her zaman uygun faizlerle konut kredisi vermekteydi. Son güncellemeden sonra konut kredisi faiz oranı neredeyse Ziraat Bankası kadar oldu. ICBC Bank konut kredisi faiz oranı %0,99 üzerinden hesaplanmaktadır. Bu bankadan kredi başvurusu yaptığınızda 120 ay vadeye kadar kredi alabilirsiniz. Kredi başvurusunu banka şubelerinden evraklarınız ile yapmaktasınız. Başvurunuzdan sonra 1-2 iş günü içinde kredi cevabını alabilirsiniz. Onaylanan krediniz üzerinden ipotek işlemleri başlayacak ve alacağınız eve ekspertiz gönderilecektir.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
100.000 TL 120 Ay 1.399 TL
200.000 TL 120 Ay 3.643 TL
300.000 TL 120 Ay 5.615 TL
400.000 TL 120 Ay 7.387 TL
500.000 TL 120 Ay 9.259 TL

Yukarıda bankalar haricinde Garanti BBVA, Vakıfbank, Halkbank, Akbank ve QNB Finansbank üzerinden de uygun faizlerle konut kredisi alabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına sorunuzu iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu