BankaDestek Kredisi

Aktif Bank 40.000 TL N Kolay Kredi

Aktif Bank ihtiyaç kredisi, 40.000 TL’ye kadar kredi ihtiyaçlarınız için şubeye gitmeye gerek duymadan kullanabileceğiniz bir kredili üründür. Kredi notu yüksek olanlar için faiz oranları daha avantajlı olurken, düşük kredi notu sahip olanlar da kredi kullanma fırsatına sahip. Gelir belgesi olmadan başvuru yapabileceğiniz Aktif Bank 40.000 TL N Kolay kredi ürününden masraf alınmazken, yalnızca tahsis ücreti kesilecektir. Başvurunuza istinaden onay aldığınızda paranız hemen hesabınıza aktarılacaktır.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Kullanma Şartları

Aktif Bank, başvuru sahibinin gelir durumuna göre değişen şartlarda kredi imkanı vermektedir. Kredi notunun önemli olmadığı N Kolay kredi ürünü nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulmanız için standart şartların dışında bir talepte bulunmuyor. Buna göre;

 • Başvuru sahibinin T.C vatandaşı ve 18 yaşından büyük olması,
 • Aktif Bank’tan veya diğer bankalardan kredi kartı ve kredi kullanıldıysa, zamanında ödeme yapılması,
 • Başvuru sırasında görüntülenemezse gelir belgesi sunulması,
 • Gayrimenkul ipoteklerinde yazılı eş rızası beyanında bulunulması gerekiyor.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi için İstenen Belgeler

İnternet ve mobil şubeden alınan Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında hiçbir evrak talep edilmemektedir. Yalnızca T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve mail adresi ile başvuru yapılabiliyor. Aktif Bank ihtiyaç kredisi için istenen belgeler, başvuru yaptıktan sonra onay alan ancak banka müşterisi olmayanlardan talep edilecektir.

 • Nüfus cüzdanı veya T.C kimlik kartı fotokopisi
 • İkametgah adresini gösteren belge veya adınıza kayıtlı fatura
 • Özel sektör çalışanlarından maaş bordrosu ile şirket imza sirküleri fotokopisi
 • Memurlardan ve sigortalı çalışanlardan maaş bordrosu
 • Emeklilerden emekli aylığı dökümü
 • Gayrimenkul kira geliri olanlardan kira kontratı ve tapu belgesi
 • Çiftçilerden ise arazi tapu belgesi ile çiftçilik belgesi istenecektir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinin Vade Miktarı

İhtiyaç kredisine en az 1.000 TL, en fazla 40.000 TL olarak başvuru yapılabiliyor. Aktif Bank kredilerinin vade miktarı 3 aydan 60 aya kadar tercih edilebilir. Tanımlanabilecek maksimum kredi limitini belirleyen unsurlar ise başvuru sahibinin geliri ve kredi notudur. Ödemekte olduğunuz bir borcunuz varsa aylık taksitleri de dahil edilerek geliriniz en fazla 3’te 1’i taksit tutarı olacak şekilde kredi miktarı belirlenir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisinde Faiz Miktarı

Aktif Bank ihtiyaç kredisi faizleri, %0,98 ile %1,89 arasında değişmektedir. Bu oranlar kredi notuna göre %3,00’e kadar yükselebiliyor. 2.000 TL ile 10.000 TL arasında bir nakde ihtiyacınız varsa ve kredi notunuz yüksekse %0,98 üzerinden kredi ödeme planınız hazırlanacaktır. 10.000 TL’nin üzeri limitlerde ise faiz miktarı %1,89‘dan başlamaktadır. %0,98 faiz oranıyla 60 ay vadeli bir kredinin efektif yıllık maliyet oranı %15,3311 olurken, %1,89 üzerinden hesaplanacak efektif yıllık maliyet oranı ise %31,2270‘tir.

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi İnternet Başvurusu

Şubesiz banka olması nedeniyle başvurular dijital kanallardan alınmaktadır. İnternetten Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istediğinizde resmi web sitesini kullanmalı veya Aktif Bank mobil uygulamayı telefonunuza indirmelisiniz. Mobil uygulama aracılığıyla yapılan başvuru sırasında N Kolay Kredisi başvurusu seçeneğinden “Paranı Hemen Al” adımını tıklamalısınız. Karşınıza gelen ekrana ihtiyacınız olan limiti ve vadeyi tercih ettiğinizde kişisel bilgilerinizi belirteceğiniz başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. Başvurunuza onay aldığınızda ister kuryenin adresinize gelerek işlemlerinizi tamamlamasını bekleyebilir, isterseniz de PTT şubelerinden paranızı alabilirsiniz.

Aktif Bank Şubeden İhtiyaç Kredisi Çekmek

Aktif Bank şubeleri kısıtlı sayıda olduğundan tüm PTT şubelerine giderek ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. PTT şubelerinden Aktif Bank kredisi için form doldurmalı ve gerekli belgelerle PTT personeline teslim etmelisiniz. Onay aldığınızda paranızı PTT şubelerinden çekebilirsiniz

Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Taksiti Ödemesi

Onaylanan Aktif Bank ihtiyaç kredisi geri ödemesi yaparken PTT şubeleri, PTTmatikler ve diğer bankaların ATM’leri kullanılabiliyor. Bankanın kendine ait ATM kanalı olmaması nedeniyle yapılan işlemden ücret kesintisi yapılmayacaktır. Aktif Bank anlaşmalı bankalardan Akbank ve Vakıfbank ATM’lerinden ihtiyaç kredisi taksit ödemesi yaparken takip etmeniz gereken adımlar şöyledir:

 • Kartsız işlemler menüsü üzerinden Aktif Bank işlemleri tercih edilmelidir.
 • Ekrana yansıtılacak kişisel bilgiler doldurulmalıdır. (hesap numarası ve T.C kimlik numarası gibi)
 • Ödeme tutarı girilmelidir.
 • Bilgiler kontrol edilerek onay verilmelidir.

Aktif Bank Örnek Ödeme Planı

İnternetten veya mobil uygulamadan yapılan başvuruya istinaden, Aktif Bank ihtiyaç kredisi ödeme planı mail adresinize otomatik olarak yönlendirilecektir. 10.000 TL’ye kadar %0,98 faiz oranı imkanı sunulacaktır. Buna göre; 5.000 TL kredi tutarının 12 ay vade ile kullanılmak istendiğinde aylık taksit tutarı 449,20 TL; toplam geri ödenecek tutar ise 5.415,40 TL olarak hesaplanır.

10.000 TL ihtiyaç kredisi için %1,89 faiz oranıyla teklif verilmesi halindeyse; 60 ay vadeli kredinin aylık taksit tutarı 306,65 TL ve toplam geri ödeme miktarı ise 18.449,00 TL şeklinde olacaktır.

 • Şirket Ünvanı : Aktif Yatırım Bankası A.Ş.
 • Sorumlu Kişi : Aktif Yatırım Yönetim Kurulu
 • Ticaret Sicil No : 424040
 • Mersis No : 0225013653700015
 • Genel Müdürlük Adres : Büyükdere Caddesi No: 163 Zincirlikuyu 34394 ŞİŞLİ / İSTANBUL
 • Tel No : 0212-3408000
 • Fax No : 0212-3408865
 • Web Sitesi : www.aktifbank.com.tr

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. En hanimiyim eşinden ayriyim calismiyorum iki cocugum var borclarim var kredi ihtiyacim var🥺

  1. Ben emekli maaşını PTT alıyorum ve 3tane aktifbank Kredim var fakat 3000 tl âcil hemde çok acil nakte ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 2. Bankanizdan daha önce kredi alıp ödedim sonra ptt üzerinden tekrar sizden kredi aldım 6 bin borcum kalmış hem bunu ödemek hemde iş kurmak için sizden tekrar kredi istiyorum bana en kısa zamanda dönüş yaparsanız sevinirim

 3. PTT Banktan 3 yıl önce üç ayrı bankadan kredi çekmiştim toplamda 1.500 tl taksit ödüyorum 11 ay kaldı fakat birleştirme kredisi çekmek istiyorum, tarafıma 36.600 tl birleştirme kredin hazır diye mesaj geldi. PTT Banka gitsem tüm kredileri kapatmak şartı ile bu krediyi kullanabilirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu