Banka

Banka Müdürü Onayı İle Kredi Onaylatılır mı?

Banka Müdürü Onayı İle Kredi Onaylatılır mı? Şube Yetkisinde Nasıl Kredi Kullanabilirim? Kredi onayı almak için şartlar nelerdir? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Bankalardan kredi almak istiyorsanız belli başlı müşteri grubunda olmanız ve banka politikalarına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda kredi sicilinizin veya kredi notunuz sınırda olduğunda kredi şube onayından çıkıp şube müdürü onayına gitmektedir. Eğer şube müdürü bu krediyi onaylamak istemezse bankanın Genel müdürlüğü krediyi değerlendirip sonucunu size bildirirler. Banka müdürü onayı ile kredi onaylatma bu durumda geçerli olacaktır. Banka sicilinin kötü olması durumunda şube ve banka müdürü zaten size kredi vermek istemeyecektir. Şimdi sizlere bu krediler hakkında bilgiler verelim.

Banka Müdürü Kredi Çıkartabilir mi?

Banka şube müdürleri ihtiyaç duyduğunuz bankanın son yetkilileridir. Daha önceleri fazla yetkileri vardı. Yalnız son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık her şey sistemsel oldu. Bu yüzden bazı durumlarda banka müdürüne bile sorulmadan krediler verilmektedir. Bundan 10 yıl önce banka müdürleri onayında olmadığı zaman krediler verilmemekteydi. Hatta kredi notunuza bile bakmadan banka müdürleri onay vererek size kredi kullandırabiliyordu. Ama artık her şey sistemsel olduğu için bu gibi durumlara banka müdürleri pek bakmamaktadır. Bakan müdürler tabi ki vardır. Her bankanın çalışma prensipleri diğer bankalarından farklı olduğu için bazı bankalarda ise banka müdürü onayı olmadan hiçbir şey yapılmamaktadır.

Banka müdürü yetkisi ile kredi çıkar mı?

Kredi Almak İçin Gerekli Şartlar Nedir?

Banka müdürüne gelmeden önce bankadan kredi alabilecek müşteri olup olmadığınıza bakmanızı öneririz. Bankalardan kredi almak için banka politikasına uygun müşteri olmanız gerekiyor. Her bankanın kendine özel politikaları ve başvuru şartları vardır. Ortak olarak tüm bankaların baktığı durum ise şu şekildedir.

  • 18 yaşından büyük olmanız
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız
  • Kredi notunuzun oluşmuş olması
  • Gelir belgenizin olması
  • Bankalardan dolayı bir sorununuzun olmaması
  • Daha önceki kredi ve kredi kartı ürünlerinin düzenli ödenmesi

Bu saydığımız maddelere uygun müşteri iseniz bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Dediğimiz gibi her bankanın kredi başvurusu şekli diğerlerinden farklıdır. Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kredi sayfasına giderek bu bankalardan evraksız olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer kredi siciliniz olumlu olursa bankalardan şube yetkisinde kredi kullanabilirsiniz. Bazı bankalarda ise internet bankacılığı üzerinden bankaya gitmeden hesaba yatan kredileri de alabilirsiniz. Tamamen kredi siciliniz ve kredi notunuz ilk plandadır.

Kredinin Olumsuz Olma Sebepleri Nedir?

Bir bankadan kredi başvurusu yaptınız ve krediniz olumsuz oldu. Bunun ilk sebebi kredi notudur. Bankalardan kredi notu düşük olan kişilerin yaptıkları başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır. Kredi alabilmeniz için kredi notunuzun en az 1100 ve üzerinde olması gerekiyor. Eğer kredi notunuz bu civarda ise diğer banka çalışma performanslarınız yüzünden krediniz olumsuz olmuş olabilir. Bankalardan icralık olan ve kırmızı kalem yemiş kişiler kredi alamazlar.

Kredi neden çıkmaz, olumsuz sonuçlanma sebepleri neler?

Eğer banka kredi siciliniz ve kredi notunuz düzgün ise bu sefer borçlanma durumunuza bakılacaktır. Eğer borçlanmanız fazla ise ya düşük miktarda kredi verilir ya da direk olumsuz sonuçlanır. Ayrıca çok başvuru yapmak da kredilerin olumsuz olma sorunlarından birisidir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun cevapsız kalan ve olumsuz sonuçlanan başvurular sicilinizde en az 6 ay kalacaktır. Bu yüzden gelişi güzel bankalara kredi başvurusu yapmayınız.

Banka Müdürü İnsiyatif Kullanarak Kredi Verir mi?

Kredi başvurunuz olumsuz oldu ve kredi almak için müdürün yanına gittiniz. Eğer müdür size inanır ve güvenirse kredi için genel müdürlüğe bir görüş yazacaktır. Bu görüş neticesinde size güvendiğiniz ve kredinizin kullanmasını gerektiğini söyleyecektir. Bu tarz görüşler genel olarak %90 olumlu olarak geri dönmektedir. Ayrıca bu işlemleri kredi kartı alımlarında da yapabilirler. Kısacası banka müdürünün kredilerde eskisi kadar yetkisi olmasa da sizin için kredi onayı alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. merabalar 15 yıllık garanti bankası müşterisiyim şuan ödenmekte olduğum kredi borcum ve kartım yok çalışıyorum sgklı olarak aylık gelirimde iyi ama puanım düşük olduğu için kredi çekemiyorum gelirime ait belgeleri size sunarım bankadan çekmiş olduğum kredileride sorunsuz olarak kapatmış durumdayım banka müşterisine hiçbir şekilde sahip çıkmıyor benim 50.000 kredi ihtiyaçım var maaşım garantiye yattığı için kredimin bankadan çıkmasını istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu