Banka

Denizbank Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları

Denizbank esnaf kredisi başvuru şartlarının hepsinin sağlanması krediyi alabilmenin en önemli faktörlerinden bir tanesidir. Denizbank esnaflara özel sağladığı krediyi verirken bazı koşulların yerine getirilip getirilmediğine bakar. Denizbank esnaf kredisi alabilmek için beklenen koşullar da şu şekildedir:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Kredi notu riskli seviyede olmaması,
 • Odada kaydın olması,
 • Düzenli gelirin belgelenebiliyor olması.

Denizbank’ın KOBİ’lere Verdiği Krediler Hangileridir?

Denizbank’ın KOBİ’ler verdiği kredilerden bir tanesi taksitli ticari kredilerdir. Denizbank hem esnaflar hem de KOBİ’ler için farklı krediler sağlıyor. Banka tarafından sağlanan bu kredilerle de işletme sahipleri ihtiyaçlarını giderebiliyor ve uygun taksitler ile kredilerini ödeyebiliyor. Denizbank’ın KOBİ’ler için sunduğu diğer krediler ise şöyledir:

 • Ticari kurtaran hesap,
 • İşyeri ve mortgage kredileri,
 • Taşıt kredileri.

Hangi amaç için kredi çekilecekse Denizbank’ın o ihtiyaca yönelik verdiği krediye başvurulmalıdır. Krediler için istenen şartlar birbirinden farklı olabilmektedir. Bundan dolayı başvurmadan önce bankanın internet sitesinden krediye dair detaylı bilgi edinilmelidir.

Denizbank KOBİ Kredisi Başvurusu İçin Hangi Evraklar Teslim Edilmeli?

Denizbank KOBİ ve esnaf kredisi başvuru evrakları arasında nüfus cüzdanı fotokopisi bulunuyor. Denizbank tarafından esnaf ve KOBİ’lere verilen kredilere başvurabilmek için istenen evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesi gereklidir. Banka nüfus cüzdanının yanı sıra doldurulmuş başvuru formunu da talep eder. Denizbank’ın esnaf ve KOBİ’lerden kredi başvurusu için istediği diğer belgeler şunlardır:

 • İmza beyannamesi,
 • Oda kayıt belgesi,
 • Son iki yıla ait vergi levhası,
 • Son iki yıla ait hesap defteri ya da bilanço,
 • Gelir tablosu,
 • Varsa mal varlığı dökümü.

Denizbank Esnaflara Ne Kadar Kredi Veriyor?

Denizbank’ın esnaflara sağladığı kredi miktarı hangi krediye başvurulduğuna göre değişiyor. Ancak Denizbank genellikle esnaflar için 100 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor. Denizbank esnek kredisi için farklı ödeme planları da oluşturulabiliyor. İsteyen kişiler sabit eşit taksitler halinde vadeleri ödeyebilirken dileyen kişiler de esnek ödeme planı oluşturabilir. Bankanın esnaflar için verdiği kredi için 36 aya kadar vade de yapılabiliyor.  Ancak işletme kartı olan kişiler için bu vade sayısı 48 aya kadar da çıkabiliyor.

Denizbank Esnaf ve KOBİ Kredilerine Nasıl Başvurulur?

Denizbank esnaf ve KOBİ kredisine başvuru yolu olarak bankanın çeşitli kanalları gösterilebilir. Denizbank esnaf için sağladığı krediye başvuruları banka şubelerinden kabul ediyor. Ancak pek çok insan kredi başvurusu için banka şubesinde sıra beklemek istemiyor. Bu kişiler de internet bankacılığı ve ATM’lere başvurabilir. Ayrıca sms ile de yine esnaf kredisi başvurusu gerçekleştirilebilir. ESNAF boşluk TC kimlik numarasını 3280’e mesaj gönderen esnaflar hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilir. İnternet bankacılığı ve mobil uygulamasından başvuru yapacak kişilerinde ilk olarak sisteme girmesi daha sonrasında kredi başvuru işlemini gerçekleştirmesi gerekli. Bunun yanı sıra internet sitesi üzerinden de başvuru formu doldurulabilir ve Denizbank esnaf kredisi başvurusu yapılabilir.

Denizbank Esnaf Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Denizbank esnaf kredisi faiz oranları da yine hangi kredinin çekileceğine göre değişiyor. Ayrıca çekilmek istenen kredinin miktarı ve istenen vade sayısına göre de yine faiz oranların da farklılık olabiliyor. Denizbank esnaf kredisi için belirlenen faiz oranlarını net bir şekilde öğrenebilmek için bankanın şubelerine başvurulması gereklidir. Banka şubesinde müşteri temsilcisi hangi esnaf kredisi isteniyorsa onun için bankanın talep ettiği faiz oranına dair bilgisi size verecektir. Ayrıca yine en uygun ödeme planının oluşturulması konusunda da banka çalışanları işletme sahiplerine yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu