SGK

Emekliye Yüksek Promosyon Veren Bankalar 2019

Emekliye Yüksek Promosyon Veren Bankalar hangisidir? En yüksek emekli promosyonu veren bankayı nasıl bulurum? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Ülkemizdeki emeklilerin son yıllarda en çok merak ettikleri konulardan birisi de promosyon fiyatlarıdır. Bu promosyonu almak için emekli maaşınızı aynı bankadan 3 yıl boyunca alacağınızı taahhüt edeceksiniz. Aksi taktirde bu promosyondan yararlanamazsınız. Emekli maaşı alan kişiler artık SGK kurumlarına gitmeden de maaş taşıması işlemi yapmaktadırlar. Bu duruma bozulan bankalar ortaklaşa bir karar alarak promosyon vermeye karar vermiştir. Aslında baktığımız zaman tüm bankaların verdikleri promosyon aynıdır. Emekliye promosyon veren bankalar aynı zamanda maaş taşıması yapan kişilere ayrı kampanyalar yaparak 100 – 200 TL daha fazla promosyon vermektedirler.

Promosyon aldığınız zaman bankada 3 yıl maaşınızı taşıyamayacaksınız. Bu durumda 3 yıl aynı banka ve şubesinden maaşı almanız gerekiyor. Eğer maaşınızı başka bir bankaya taşımak isterseniz maaşınızın blokeli olduğunu için bu işlemi yapamayacaksınız. Şimdi sizlere 2019 Emekli Maaşı Promosyonları hakkında detaylı bilgiler verelim.

Emekli Maaş Promosyon Tutarları nedir?

Tüm bankalar emekli promosyonu vermektedir. Emekli promosyonu aldığınız zaman maaş hesabınıza bu verilen para yatacaktır. Emekli maaşına göre ayarlanan promosyon limitleri şu şekildedir.

  • Emekli maaşı 1.000 TL altında olan kişilerin promosyon alt sınırı 300 TL’dir.
  • Emekli maaşı 1.000 TL ile 2.000 TL arasında olan emekliler ise 375 TL promosyon almaktadırlar.
  • Emekli maaşı 2.000 TL ve üzerinde olan emekliler ise 450 TL emekli promosyonu almaktadırlar.

Yukarıda verdiğimiz maaşlara göre bankanızdan emekli promosyonunu alabilirsiniz.

2019 Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekli maaşı promosyonu almak istiyorsanız bankanız ile iletişime geçmelisiniz. Banka şubesine giderek 3 yıllık bu bankadan maaşınızı alacağınızı taahhüt edeceksiniz. Bu imzayı attıktan sonra ertesi ay promosyonunuz maaşınız ile birlikte yatacaktır. Eğer promosyon alırsanız 3 yıl boyunca aynı bankadan maaş almayı taahhüt etmeniz gerekecektir.

Emekli Promosyon En Fazla 450 TL olarak ödenir.

3 yıl içinde eğer başka bankaya maaş taşıması yaparsanız aldığını promosyonu geri ödemeniz gerekiyor. Promosyonu geri ödeyip banka blokesini kaldırdıktan sonra kolay bir şekilde maaş aşıma işleminizi e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası üzerinden emekli promosyon alabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası üzerinden emekli maaşı almayı düşünüyorsanız 450 TL’ye kadar emekli promosyon ücretini anında alabilirsiniz. Bunun için en yakın banka şubesine giderek işleminizi yapabilirsiniz.

Banka promosyon sorgulaması için banka dışında internet bankacılığı ve mobil şubeden işlem yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri üzerinden de işleminizi yapabilirsiniz.

Denizbank Emekli Promosyon

Denizbank emekli promosyon veren bankalardan birisidir. Denizbank üzerinden emekli promosyon almak istiyorsanız 3 yıl bu bankadan maaş almayı taahhüt etmeniz gerekmektedir. Denizbank emekli promosyonu en fazla 450 TL olarak verilmektedir. Bu bankanın bir ayrı özelliği de eğer emekli maaşı alan bir arkadaşınızı veya tanıdığınızı bu bankaya yönlendirirseniz bir kereye mahsus 100 TL daha promosyon alabilirsiniz. Bu durumda 550 TL promosyon almış olursunuz. Denizbank şubesinden ve müşteri hizmetlerinden promosyon detaylarını öğrenebilirsiniz.

PTT Emekli Promosyon

PTT kurumları üzerinden de emekli maaşı alabilirsiniz. PTT üzerinden maaş alan kişiler genellikle kredi başvurusu için bu bankaya maaş taşıması yapmaktadır. Aktifbank ve diğer anlaşmalı bankalardan yüksek miktarda kredi başvurusu yapabilirsiniz. PTT üzerinden emekli maaşı alıyorsanız veya maaşınızı PTT’ye taşıdıysanız kurumlara giderek maaş taahhüt verebilir ve 3 yıl boyunca maaşınızı bu bankadan alacağınıza dair sözleşme yapabilirsiniz. Sözleşme yaptıktan sonra emekli maaşınıza ek promosyonu bir diğer maaş gününde hesabınızdan çekebilirsiniz.

PTT dışında Halkbank, Akbank, Garanti BBVA, ING Bank ve Burgan Bank üzerinden de emekli promosyon işlemi yapabilir ve 450 TL’ye kadar promosyonunuzu kullanabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu