Banka

En Düşük Faizle Çiftçi Kredisi Veren 5 Banka

En Düşük Faizle Çiftçi Kredisi Veren 5 Banka hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Özellikle çiftçi kardeşlerimiz için bankalar uygun faizlerle kredi kampanyaları yapmaktadırlar. Bu bankalardan kredi almak istiyorsanız bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Özellikle kamu bankaları hem devlet destekli çiftçi kredisi hem de kendi banka bünyesinde çeşitli kampanyalar yapmaktadırlar. Devlet destekli hibe kredi alamayan kişiler ise bankaların uygun faizli kredileri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Bu yazımızda sizlere uygun faizle çiftçi kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Önemli Not: Çiftçi Kredisi Almak istiyorsanız ÇKS Belgenizin olması gerekmektedir. Çiftçi belgeniz yoksa bu kredilere başvuru yapamazsınız.

 

En düşük faizli hesaplı çiftçi kredileri

Tarım Kredisi Veren Bankalar

Çiftçiler genellikle tarım kredilerine başvuru yapmaktadırlar. Sizlerde eğer ihtiyaçlarınız doğrultusunda kredi başvurusu yapmak istiyorsanız tarım kredisi ve çiftçi kredisi kampanyalarına başvuru yapmalısınız. Bankaların bu kredileri vermeleri için kendilerine özel politikaları vardır. Bu politikalardan en önemlisi kişinin yaşı, kredi notu ve kredi geçmişidir. 18 yaşının üzerinde ÇKS belgesi olan ve kredi notu oluşmuş herkes bu kredilere başvuru yapabilirler. Şimdi sizlere en düşük faizle çiftçi kredisi veren bankalar ve faiz hesaplaması hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren ve çiftçi vatandaşlarımızın her zaman yanında olan bu bankadan hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu banka ülkede en uygun ve en düşük faizle çiftçi kredisi veren bankadır. Banka hep kendi bünyesinde hem de devlet destekli olarak faizsiz çiftçi krediler vermektedir. Özellikle Genç Çiftçi hibe destek kredisi alan kişilere aldıkları limitin 3 katı kadar daha kredi vermektedir. Bu krediyi yıllık faizi %5 üzerinden alabilirsiniz. Devlet destekli genç çiftçi hibe kredisini 30.000 TL’ye kadar 18 ile 40 yaşları arasındaki vatandaşlarımız alabiliyor. Sizde bu krediye başvuru yaptınız ve onaylandıysa 30.000 TL’nin 3 katı olan 90.000 TL’yi düşük faizle alabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi için ayrıca Küçük ekipmanlar edindirme kredisi de kullanabilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar alınan bu kredinin haricinde traktör kredisi, çim biçme makinesi kredisi, silaj ve yem karma makineleri içinde krediler alabilirsiniz. Banka şubelerinden yapacağınız kredi başvurusunu evraklarınız ile birlikte yapmanız halinde 2-3 iş günü içinde sonuçlandırabilirsiniz. Faiz oranları sizin banka çalışmalarınıza göre değerlendirilecektir.

Denizbank

2019 yılı itibari ile devlet destekli ve kendi banka bünyesinde uygun faizle kredi veren bankalardan birisi de Denizbank olmuştur. Denizbank şubelerine giderek Tarım işletmesi kredisi, Çiftçi Yatırım Kredisi, Devlet Destekli Çiftçi kredileri başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bu bankadan 18 ay vadeli olarak Genç Çiftçi kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank çiftçi kredilerinde %1.29 faiz oranlarından başlayan kredileri 84 aya kadar alabiliyorsunuz. Başvuru sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Eğer banka şubesine gitmeden ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız SMS kredi başvurusu yapabilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar kredi başvurusu için cep telefonunuza TARIM yazıp boşluk bırakın TC KİMLİK numarasını yazdıktan sonra 3280’e gönderin. Kredi onayı gelirse banka şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. Aşağıda sizlere Denizbank ödeme tablosu hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Tutarı Vade Taksit Tutarı
5.000 TL 36 Ay 182 TL
10.000 TL 36 Ay 365 TL
10.000 TL 84 Ay 214 TL
20.000 TL 84 Ay 427 TL

QNB Finansbank

Ülkemizde kredi dediğimiz zaman aklımıza gelen bankalardan birisi olan QNB Finansbank, çiftçilere de kredi kampanyası yapan bir bankadır. Sizde bu bankadan kredi başvurusu yapabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Sera kredisi, bağ kredisi, traktör kredisi, arsa kredisi ve ihtiyaç kredisi adı altında verilen bu kredilerde ödeme kolaylığı da sağlanmaktadır. Kredi ödemelerinizi 3 ay, 6 ay veya 12 ayda bir yapabilirsniz. Başvuru için banka şubelerine gidebilir ve evraklarınızı götürebilirsiniz. Evraklar şunlardır.

 • Nüfus Cüzdanı
 • ÇKS Belgesi
 • Kredi Alımı İçin İstenilen Belgeler (İpotek vs.)

TEB Çiftçi Kredisi

Türk Ekonomi Bankası üzerinden de çiftçi kredisi alabilirsiniz. Bu bankada sizlere uygun kredi faizleri ile hizmet vermektedir. İşletme ve yatırım dönemlerine ait krediler için bu banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

 • Traktör Kredisi
 • Makine Ekipman Kredisi
 • Modern Basınçlı Sulama Kredisi
 • Seracılık Kredisi
 • Arazi Alım Kredisi
 • Çiftlik İnşası Kredisi
 • Hasat Kredisi
 • Organik Tarım Kredisi
 • İyi Tarım Uygulaması Kredisi
 • Sözleşmeli Üretim Kredisi

Bu verdiğimiz kredi kampanyaları için en yakın TEB şubesine gitmeniz ve evraklarınızı vermeniz yeterli olacaktır. 84 ay vadeye kadar kredinizi uygun faizlerle kullanabilirsiniz.

Şekerbank Taksitli Tarım Kredisi

Uygun faiz oranları ile tarım kredisi almak isteyenlerin bir başka durağı ise Şekerbank’tır. Şekerbank’ta tüm bankacılık hizmetlerinde olduğu gibi çiftçilere de özel kampanyalar ile krediler vermektedir. Bu bankadan kredi almak isteyen kişilerin kredi notuna göre faiz oranı uygulanacak ve daha önceki banka çalışmaları göz önünde bulundurulacaktır. Kredi vadelerini hasat dönemlerinde ödemeli olarak yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Yukarıda sizlere En düşük faizle çiftçi kredisi veren 5 banka hakkında bilgiler verdik. Bu bankalardan şartlara uygunsanız kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank, Halkbank, İş bankası ve Garanti Bankası gibi bankalardan da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Faizsiz Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi almak için sayfamıza gidebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu