Banka

Artık Evleniyorum Diyenler, En Uygun Evlilik Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Evlilik Kredisi Veren Bankalar hangileridir? Evlenecek olan kişiler hangi bankalardan destek kredisi alabilirler. Devlet destekli evlilik kredisi var mı? Kredi Başvuru ve Şartları hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

2019 yılında evlenecek olan kişileri yüksek maliyetli düğünler beklemektedir. Hayat pahalılığı ve düğünde her şeyin olmasını isteyenler için bazı masraflar gidecektir. Bu masraflar eğer sizde yoksa banka kredileri ile bu işlemi çözmeniz mümkündür. Bu yazımızda size evlilik kredisi veren bankalar ve şartları hakkında bilgiler vereceğiz.

Evlilik Kredisi 2019

Düğün hazırlıkları yapan hemen hemen herkesin merak ettiği konulardan birisi de evlilik kredisidir. Evlilik kredisi bankalar tarafından verilen bir ihtiyaç kredisidir. 60 ay vadeye kadar verilmektedir. Ama bu kredileri alabilmeniz için bazı şartlara uygun müşteri olmanız gerekiyor. Evlilik kredisi için öncelikle bankanın uyguladığı kredi faizlerinden 1-2 daha düşük puanla faiz oranı uygulanacaktır.  Uygun faiz oranları ile düğün masraflarınız için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Salon kirası, gelinlik, damatlık, düğünde verilecek yemek gibi ihtiyacınız olan tüm her şeyin kredisini bankalardan alabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalardan da mobilya kredisi alarak evinizi baştan aşağı dizebilirsiniz. Şimdi sizlere evlilik kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bankalardan kredi başvurusu yapmanız için kredi notunuzun en az 1100 ve üzerinde olması, bankalardan icralık olmamanız ve gelir belgenizin olması gerekmektedir. İşte bankalar.

Düğün Kredisi Veren Bankalar

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası tüm ihtiyaçlarınızda sizlere anında kredi hizmeti veren bir bankadır. Sizde bu bankadan kolay bir şekilde uygun faizle başvuru yapabilirsiniz. Aldığınız evlilik kredisini ister Türk Lirası isterseniz de Döviz olarak kullanabilirsiniz. Yapacağınız kredi başvurusu sonrasında onaylanan krediyi 60 ay vadeye kadar bölebilirsiniz. Bu bankadan kredi alacak kişilerin eş adaylarının da sicillerinin iyi olması gerekir. www.yapikredi.com.tr adresinden güncel başvuru şartlarını öğrenebilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
10.000 TL 60 Ay 352 TL
20.000 TL 60 Ay 687 TL
30.000 TL 60 Ay 1.023 TL

Kredi Başvurusunu SMS ile de yapabilirsiniz. Cep telefonunuzun mesaj kısmına Bireysel TC KİMLİK Aylık Gelir yazarak 4411’e mesaj atarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Onaylanan kredinizi evraklarınızla birlikte en yakın Yapı kredi Şubesinden kullanabilirsiniz.

Albaraka Türk Faizsiz Evlilik Kredisi

Ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren bu bankadan İslami şartlara uygun faizsiz evlilik kredisi alabilirsiniz. 18 yaşının üzerindeki herkes evlilik düğün finansmanı kredisine başvuru yapabilirler. Kredi notunuzun yüksek olması durumunda bu bankadan kredi alabilirsiniz. Aldığınız bu kredide faiz uygulanmayacaktır. Kar payı eklenerek size kredi verilecektir. Eğer faiz haram olduğunu düşünüyorsanız bu krediyi alabilirsiniz. Helal kredi olarak da kullanabilirsiniz.

ING

3 ay ertelemeli olarak evlilik kredisi almak istiyorsanız ING şubelerine gidebilirsiniz. ING üzerinden 50.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli düğün ihtiyacı kredisi verilmektedir. Kredi başvurusu www.ing.com.tr ve banka şubelerinden yapılmaktadır. Evlilik kredisi faiz oranı kredi notuna göre belirlenecektir. Kredi notu 1600 üzeri olan kişiler en uygun faiz oranından yararlanırlar.

Devlet Tarafından Evlilik Kredileri Verilmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından durumu olmayan kişilere 18 ve 24 yaş arasında evlilik düşünenlere devlet destekli evlilik kredisi verilmektedir. Aldığınız bu krediyi 4 yıl içinde faizsiz olarak geri ödemeniz gerekecektir. Başvuru için sadece TC vatandaşları yararlanabilirler. Bu krediyi alacak kişilerden birisi eğer üniversite okuyorsa ve mezun olacaksa 26 yaşına kadar da eğitim belgesi ile süreyi uzatabilirler. Kredi limiti ise 10.000 TL olarak bilinmektedir. 1 yıl ertelemeli olarak kullanacağınız bu krediyi 1 yıl sonra 4 yıl içinde faizsiz şekilde ödemeniz gerekecektir. Kredi başvurusu için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerine gidebilirsiniz.

Yukarıda sizlere evlilik kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Her bankanın kendine özel evlilik kampanyası vardır. Eğer uygun faizlerle kredi almak istiyorsanız kamu bankalarına giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu