Banka

Faizsiz Kredi Veren 6 Bankanın Maliyet Hesaplaması

Faizsiz kredi Veren Bankalar Var mı? Kredi hesaplaması ve Başvuru şartları nedir? Faizsiz Kredi Veren 6 Bankanın Maliyet Hesaplaması hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde bankalardan kredi almak isteyen vatandaşlarımız genel olarak faizsiz kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Faizsiz kredi her banka tarafından verilmemektedir. Bankalardan hangi kredilerin başvurusunu yaparsanız yapın faiz ödemektesiniz. Yalnız bazı bankalarda faiz yerine kar payı uygulanmaktadır. Bu bankaların verdikleri kredi İslami şartlara uygun kredilerdir. Bir diğer deyişle de helal kredi olarak bilinmektedir. Ülkemizde faizsiz olarak kredi veren 6 banka vardır. Bu bankalardan faizsiz ihtiyaç kredisi, faizsiz konut kredisi, faizsiz taşıt kredisi ve faizsiz ipotekli krediler alabilirsiniz. Şimdi sizlere faizsiz kredi veren bankaların başvuru şartları ve maliyet hesaplamaları hakkında bilgiler vereceğiz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Helal kredi veren bankalara geçmeden önce bankaların kredi verme şartları hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Hangi bankadan kredi ve ürünleri kullanmak isterseniz belli başlı politikalara uygun müşteri grubunda olmanız gerekmektedir. Bunun için ilk olarak kredi notunuzun ve kredi sicilinizin uygun olması gerekiyor. Kredi notu ve kredi sicili uygun olmayan, bankalardaki kredi ve kredi kartı ödemelerini gecikmeli yapan, bankalardan dolayı icralık olan kişiler limiti ne kadar düşük olursa olsun kredi başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır. Bu yüzden kredi notunuzun yüksek ve kredi sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız www.findeks.com sitesine gidebilirsiniz. Bu siteye üye olduktan sonra ücret karşılığında kredi notunuzun öğrenebilirsiniz. Kredi sicili uygun olan müşterilerinde ayrıca iyi bir gelire ve düzenli bir çalışma geçmişine sahip olmaları gerekir. Eğer bir yerde çalışmıyorsanız ve gelir belgeniz yok ise bu bankalardan kredi almanız zor olacaktır. Şimdi sizlere Faizsiz kredi veren bankaların başvuru şartları hakkında bilgiler verelim.

10.000 TL Kredi Başvurusunda Faizsiz kredi veren bankaların aylık ödeme ve maliyet tablosu aşağıdaki gibidir.

Banka Vade Aylık Taksit Kar Payı Aylık Maliyet
Kuveyt Türk Katılım Bankası 60 Ay 315 TL %1.99 %2.4108
Albaraka Türk Katılım Bankası 60 Ay 303 TL %2.05 %2.4830
Türkiye Finans Katılım Bankası 60 Ay 330 TL %2.15 %2.5320
Ziraat Katılım Bankası 60 Ay 325 TL %2.10 %2.5030
Vakıf Katılım Bankası 60 Ay 333 TL %2.20 %2.6635
Emlak Katılım Bankası 36 Ay 433 TL %2.20 %2.6744

Kuveyt Türk 

Ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren Kuveyt Türk bankası İhtiyaç Finansmanı adı altında krediler vermektedir. Bu krediler faizsiz olup ihtiyacınıza göre değerlendirilecektir. Şu an için bu bankanın kar payı oranı %1.99 olarak belirlenmektedir. 100.000 TL ye kadar 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu için en yakın Kuveyt Türk bankasına giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

faizsiz kredi nasıl alınır?

Albaraka Türk 

Katılım bankalarından ve faizsiz kredi veren bankalardan birisi de Albaraka Türk Katılım Bankasıdır. Bu bankada en çok tercih edilen 3 bankadan birisidir. Faizsiz olarak verilen tüm ihtiyaçlarınız için kredi kampanyaları mevcuttur. Özellikle hac ve umre kredisi almak istiyorsanız bu bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. 100.000 TL’ye kadar verilen ihtiyaç kredileri için banka şubelerine kimlik ve gelir belgeniz ile başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yaptıktan sonra 60 ay vadelik kampanyalardan birini seçebilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası 

Ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren yerli sermaye bankası olan Türkiye Finans üzerinden 50.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli ihtiyaç finansman kredisi alabilirsiniz. Bu krediyi almak için banka şubelerine gitmeniz yeterlidir. Şu an itibari ile kar payı oranı %2.15 olarak belirlenmiştir. Sizde bu bankadan kredi almadan önce güncel faizlerini öğrenebilirsiniz. Banka şubelerine giderek tüm ihtiyaçlarınız için ayrı ayrı krediler alabilirsiniz. Özellikle evlilik kredisi adı altında verilen krediler bu bankadan en çok tercih edilen kredilerdir.

Ziraat Katılım Bankası 

Ziraat katılım bankası özellikle emeklilerin ve devlet memurlarının kredi başvurusu yaptığı bir bankadır. Ziraat Bankası tarafından katılım bankası olarak hizmete giren bu bankadan 100.000 TL’ye kadar faizsiz ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Banka şubesine evraklarınızla birlikte giderek aynı gün sonuç alabilirsiniz. Ziraat katılım bankası kar payı oranı %2.10 olarak belirlenmiştir.

Vakıf Katılım Bankası 

Bu bankadan ipotek karşılığı faizsiz kredi alabilirsiniz. %2.20 oranında hizmet veren bu banka faizsiz olarak size arsa kredisi, iş yeri kredisi ve konut kredisi hizmeti vermektedir. Başvurunuzu bizzat bankadan anında yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için www.vakifkatilim.com.tr adresine gidebilirsiniz.

Emlak Katılım Bankası 

2019 yılında tekrardan açılan ve kredi vermeye başlayan bu bankadan faizsiz bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu bankadan ihtiyaç finansmanı almak istiyorsanız 50.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak alabiliyorsunuz. www.emlakbank.com.tr adresinden kredi başvurusu ve banka şubeleri hakkında bilgiler alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu