Genel

İnternet Bankacılığı Üzerinden Findeks Kredi Notu Sorgulanabilen Bankalar

İnternet Bankacılığı Üzerinden Findeks Kredi Notu Sorgulanabilen Bankalar var mı? İnternet bankacılığı kredi notu öğrenme işlemi nasıl olur? Bu konular hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Bankalardan kredi almak istediğiniz zaman kredi notu ve kredi sicilinize göre limit belirlenmektedir. Bir bankadan kredi ve kredi ürünleri olan kredi kartı almak istediğiniz zaman sizin istihbaratınıza bakılır ve istihbaratı olumlu olan vatandaşların başvuruları onaylanır. Bu yüzden kredi notunuzu bilmeni ve nasıl kolay öğrenebilirsiniz bunun araştırmasını yapmanız gerekir. Şimdi sizlere kredi notunu öğrenmeniz için internet bankacılığı üzerinden hangi bankaların işlem yaptığı hakkında bilgiler vereceğiz.

Findeks Kredi Notu Nedir? Kaç Olmalı?

Bankalarda daha önce ve şu anda çalışmakta olduğunuz kredi ve kredi kartı ödemeleriniz neticesinde oluşturulan bir puan sistemidir. Eğer banka borçlarınızı düzenli ödüyorsanız kredi notunuz yüksek olacak ve kredi ürünleri alma şansınız daha da olumlu olacaktır. Ama eğer ödemelerinizi düzensiz olarak yapıyorsanız ve kredi ile kredi kartı almak istediğinizde başvurunuz olumsuz oluyorsa kredi notunuz düşük demektir. Kredi notunu Kredi Kayıt Bürosu devamlı güncellemektedir. KKB notu olarak da bilinen bu işlemlerde kredi alabilmeniz için en az 1100 puan ve üzerinde olmanız gerekmektedir.

Kredi notu 0 puandan başlar ve 1900’e kadar gitmektedir. Bu puanlama sisteminde eğer gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız en az 1350 ve üzerinde kredi notunuzun olması gerekir. Banka tarafından iyi müşteri grubunda olmak istiyorsanız 1600 ve üzerinde kredi notunuzun olması gerekir. Bu puanda olan müşterinin yüksek kredi limiti ve kredi kartı limiti her zaman her bankada hazırdır.

Kredi Notu Sorgulama Sitesi

İnternet bankacılığı haricinde kredi notu sorgulama siteleri de vardır. Bankaların ortak olarak kurduğu www.findeks.com sitesine üye olduktan sonra kredi notu sorgulama işlemini ücretli bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer daha önce bir bankada hesabınız yoksa bu siteye üye olamazsınız. Bankalarla tanışmamış bir kişinin kredi notu her zaman sıfır olarak bilinmektedir. 18 yaşının üzerinde olan ve tüm T.C Vatandaşlarının kredi notu oluşmuştur. Kredi notu yavaş yükselir ama çabuk düşer. Bunun için ödemelerinizi düzenli olarak yapmanızı öneririz. Ayrıca çok başvuru yapan ve yaptığı başvurular olumsuz olanlarında kredi notu düşecek ve kredi siciline etki edilecektir. Şimdi sizlere bu sitelere üye olmadan anında internet bankacılığı üzerinden kredi notu sorgulaması yapan bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Bankadan Kredi Notunuzu Öğrenmek İçin Mobil Şubeye Girebilirsiniz

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Akbank üzerinden kredi notu öğrenmek istiyorsanız internet bankacılığı veya Akbank direkt uygulamasını indirmeniz gerekir. Eğer bu bankanın müşterisi iseniz internet bankacılığı şifresini aldıktan sonra uygulamaya girerek ne kadar kredi puanınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Hatta kredi notunuz uygunsa banka size kredi bile verebilir. Aldığınız krediyi banka şubesine gitmeden kullanabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemi ücretlidir. Hesabınızda para olmazsa öğrenemezsiniz.

Garanti BBVA Kredi Notu Öğrenme

GARANTİ BBVA müşterileri ise bu bankanın internet bankacılığı üzerinden ve cep şubesi üzerinden (mobil uygulama) kredi notu sorgulama işlemi yapabilirler. İnternet bankacılığına girdiğinizde başvurular bölümünde findeks kredi notu sorgulama ekranından ücretini ödemeniz durumunda kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz 1100 ve üzerinde ise kredi başvurusu da yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

İş Bankası müşterileri findeks kredi risk raporu öğrenmek istediklerinde internet bankacılığı veya İş Cep mobil uygulaması üzerinden bu işlemi ücret karşılığında yapabilirler. Findeks risk raporunu ayrıca İş Bankası ATM’sinden de öğrenebilirsiniz. Bu bankadan bu işlemi yapabilmek için banka müşterisi olmanız gerekmektedir.

  • İnternet Şubesi üzerinden kredimlerim menüsüne girip kredi risk raporu butonuna basmanız yeterli olacaktır.
  • Bankamatiklerden bilgi sorma menüsünden kredi risk raporu menüsüne girmeniz yeterlidir.
  • İş Cep uygulaması üzerinden de krediler menüsüne girdiğinizde kredi risk raporu bölümüne girerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu