Genel

Garanti BBVA ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri Nedir?

Garanti BBVA ATM Günlük Para Çekme ve Para Yatırma Limitleri Nedir? ATM üzerinden bir günde ne kadar para işlemi yapabilirim? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Garanti Bankası adını Garanti BBVA olarak değiştirmiştir. Bu bankadan artık yapacağınız işlemleri BBVA bankacılık üzerinden yapacaksınız. Daha çok dijitalleşmeye ve şubesiz bankacılığa doğru giden bu banka, şubeler dışında sizlere bankacılık işlemlerinizi de yaptırmaktadır. Bu işlemlerin başında da ATM’ler gelmektedir. ATM üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Para çekme ve para yatırma işlemlerinizi yapmak istiyorsanız da bilmeniz gereken limitler vardır. Bu limitler dahilinde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Garanti BBVA ve diğer tüm bankalarda özellikle para çekme için limitler oluşturulur. Bu limitler sizin güvenliğiniz için oluşturulmuştur. Dilerseniz şimdi sizlere Garanti BBVA üzerinden günlük olarak ATM’den ne kadar para çekebilirsiniz ve ne kadar para yatırma işlemi yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

ATM Günlük Para Çekme Limiti

Garanti BBVA ülkemizde en çok tercih edilen ve en çok müşteri grubu olan bankaların başında gelmektedir. Gerek kredi kartı olsun gerek se kredi kampanyaları olsun müşterilere cazip geldiği için bu bankayı tercih etmektedirler. Bankaların kapalı olduğu zamanlarda ise diğer tüm bankacılık işlemlerinizi Garanti BBVA ATM’lerinde yapabilirsiniz. Garanti BBVA üzerinden yaptığınız tüm işlemler 7 gün 24 saat geçerli olacaktır. Eğer hesabınızda paranız varsa ödeme işlemlerinizi de ATM üzerinden yapabilirsiniz. Garanti ATM’sinden günlük olarak eğer para çekimi yapacaksanız bunun bir limiti olduğunu söylemek isteriz. Garanti Bankası günlük para çekme limiti dahilinde hesabınızdan para çekebilirsiniz.

 • Garanti BBVA Günlük ATM Para Çekme Limiti 2.000 TL’dir.

24 saat içinde 2.000 TL para çekebilirsiniz. Eğer 2.000 TL üzerinde para çekmek istiyorsanız komisyon ödemeniz gerekir. Bu durumda da çektiğiniz paraya göre komisyon faizi ödersiniz. Çektiğiniz bu paranın da müşteri durumuna göre limiti vardır. Eğer hesabınızdan yüksek miktarda para çekmek istiyorsanız bu işlemi bankamatikten değil banka şubelerinden yapmak daha güvenli olacaktır.

ATM Günlük Para Yatırma Limiti

Garanti BBVA ATM üzerinden para çekme limiti yaptığınız gibi para yatırma limiti de vardır. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu işlemler sadece sizin güvenliğiniz için yapılmaktadır. Güvenliğiniz doğrultusunda yapılan bu işlemler sadece günlük olan limitlerdir.

 • Garanti BBVA ATM Günlük Para Yatırma Limiti 12.000 TL’dir.

Garanti Bankası ATM üzerinden 12.000 TL’ye kadar aynı TC kimlik numaralı kişi para yatırabilir. Eğer bu limitin fazlası kadar ATM’den para yatıracaksanız yanınızda bir başka kişi daha olabilir. O kişinin de bu limit kadar para yatırma limiti vardır. Bu limit ayrıca 24 saat için geçerlidir. Gece saat 12’de işleminiz sıfırlanacaktır.

Garanti ATM’si ile tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz

Garanti BBVA ATM’si üzerinden para yatırmak istiyorsanız bilmeniz gereken bir başka durum ise bir bankamatikten sadece 40 banknot kadar işlem yapabilirsiniz. Eğer yatıracağınız 40 banknotta 200 TL ise en fazla bir kerede 8.000 TL yatırabilirsiniz. Bunun için 12.000 TL para yatırmak için 2 veya paranın durumuna göre 3, 4 kere işlem yapabilirsiniz. Eğer yüksek miktarda para yatırma işlemi yapmak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek daha güvenli olarak işleminizi yapabilirsiniz.

ATM ile Yapılan İşlemler Nedir?

Bankaların kapalı olduğu zamanlarda sadece para çekme ve para yatırma işlemlerini ATM’lerden yapmazsınız. ATM üzerinden diğer tüm bankacılık işlemlerinizi kesintisiz ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Kredi Başvurusu ve Kredi Ödemesi
 • Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Kartı Ödemesi
 • Fatura Ödeme
 • Cep Telefonuna TL Yükleme
 • Vergi Borcu Ödeme
 • MTV Ödeme
 • Şans Oyunları Ödemesi
 • Cebe Havale Yapma
 • EFT İşlemi Yapma
 • Havale İşlemi Yapma
 • Kira ve Kurum Ödemeleri Yapma
 • Mevduat Hesabı Açma

Bu gibi tüm bankacılık işlemlerinizi banka ATM’si üzerinden yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Garanti Bankası ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan bu limitler doğrultusunda işleminizi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu