Genel

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır? Garanti mobil Bankacılık kullanmak için şifre nasıl alınır? Bu konular hakkında merak ettiklerinizi sizlere söyleyeceğiz. Garanti Bankası ismini değiştirerek Garanti BBVA yapmıştır. Tüm bankacılık işlemlerinde isim değişikliğine giden bu bankada tamamen dijital bankacılığa geçiş yapmasa da yavaş yavaş o sektöre doğru geçtiğini göstermektedir. Bu bankanın en çok bilinen uygulaması internet bankacılığıdır. Ülkemizde neredeyse ilk internet bankacılığını bu banka sunmuştur. Bunun içinde en çok kullanılan internet bankacılığı bankalarından birisi Garanti’dir. Sizde eğer bu bankanın müşterisiyseniz tüm bankacılık işlemlerinizi Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için internet şifresi oluşturmanız gerekecektir. Şimdi sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını ve kolay yoldan internet şifresi oluşturma hakkında bilgiler vereceğiz.

İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı şifresi almak istiyorsanız bu bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Eğer bu bankada bir hesabınız yoksa internet şifresi alamazsınız. Bunun için müşteri numaranız veya TC Kimlik numaranız yeterli olacaktır. Garanti BBVA üzerinden İnternet Bankacılığı şifresi almak istiyorsanız SMS ile bu yöntemin olmadığını söylemek isteriz.

İnternet bankacılığı şifresi almak için www.garantibbva.com.tr adresine giriş yapmanız gerekecektir. Şifre yenileme ve şifre oluşturmak için resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. İnternet sitesi üzerinde sağ üstte bulunan parola unuttum butonuna basınız. Daha sonra size TC kimlik veya müşteri numarası soracaktır. Bu bilgileri girerek devam ediniz. Daha sonra cep telefonunuzu yazınız. Bu telefon numarası bankaya kayıtlı olan cep telefonu olması gerekiyor. Bu aşamayı da geçtikten sonra güvenlik bilgilerini doldurup devam butonuna basınız. Bu işlemi yapınca sizin cep telefonunuza SMS gelecektir. Bu doğrulama kodunu girdikten sonra Garanti Bankası internet bankacılığı şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı İçin Şifre Oluşturmanız Gerekir

Müşteri Hizmetleri İle Şifre Oluşturma

Eğer internet sitesi üzerinden yapamadıysanız, Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak işleminizi yapabilirsiniz. 444 0 333 numarasını aradıktan sonra sesli mesaj bırakıp anında temsilciye bağlanabilir ve şifrenizi oluşturabilirsiniz. “ İnternet Şifresi Almak İstiyorum” derseniz anında sizi ilgili menüye bağlayacaklardır. Burada şifrenizi oluşturacak ve anında internet bankacılığına giriş yapabileceksiniz. Şifre oluştururken sıra rakamlar ve doğum tarihlerinden uzak durunuz. Aklınızda kalacak daha zor şifreler koymalısınız. Cep telefonunuzdan ve TC kimlik numaranızdan rakamları zaten sistem kabul etmeyecektir.

Banka Şubelerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Oluşturma

Size yakın olan bir Garanti BBVA şubesine giderek kolay bir şekilde şifre işleminizi yapabilirsiniz. Bankaya giderken kimliğiniz ve cep telefonunuzun yanınızda olması yeterlidir. Bireysel müşteri temsilcisinden veya gişe personelinden internet şifresi için yardım isteyebilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra bankadan çıkmadan giriş yapmayı deneyiniz. Eğer sorun olursa tekrardan bankacı ile görüşebilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz bankanın yöntemleri ile hızlı bir şekilde şifre alma ve şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı şifresini unuttuysanız aynı işlemleri uygulayarak kendinize yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Yapılan İşlemler Nedir?

 • 7 gün 24 saat hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.
 • Bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • EFT ve Havale işlemlerinizi yapabilir ve daha düşük komisyonlarla para gönderimi yapabilirsiniz.
 • Kart yüklemesi yapabilirsiniz.
 • Faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Döviz işlemleri ile ilgili alım satım yapabilirsiniz.
 • Kredi ve kredi kartı başvurusu yapabilir ayrıca başvuru sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Kredi başvurunuzda onay alırsanız anında hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Kredi notunuzu öğrenebilir ve kendi risk raporunuzu sorgulayabilirsiniz.
 • Altın hesabı açabilirsiniz.
 • Mevduat hesabı açabilirsiniz.
 • Ek kart başvurusu yapabilirsiniz.
 • Cebe TL Yükleme işlemi yapabilirsiniz.
 • Şans oyunları ödemeleri yapabilirsiniz.
 • Başka banka kredi ve kredi kartı ödemesi yapabilirsiniz.

Bu işlemler için yukarıda söylediğimiz gibi Garanti BBVA internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu