Banka

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar (2019 Güncel Listesi)

2019’da hayvancılık için kredi sağlayan bankalar arasında Ziraat Bankası bulunuyor. Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren ya da bu sektörde yeni bir faaliyet alanı kurmayı planlayan ancak maddi olanaksızlıklar yaşayan kişiler hayvancılık kredisine başvurabilir. Bankalar hayvancılık sektörünü geliştirebilmek adına bazı ayrıcalıklar tanıyorlar. Bu ayrıcalıklardan bir tanesi de uygun ödeme seçeneğine ve düşük faiz oranına sahip kredilerdir. Bu kredilerden de yararlanabilmek için ilk olarak gerekli koşulların sağlanması gerekir.

Hayvancılık kredisi nedir nasıl alınır hangi bankalar verir?

Ziraat Bankası Hayvancılık İçin Hangi Kredileri Veriyor?

Ziraat Bankası’nın hayvancılık için verdiği kredilerden bir tanesi büyükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisidir. Ziraat Bankası büyükbaş hayvancılığın yanı sıra küçükbaş ve kanatlı hayvanlara ayrıca arıcılığada kredi sağlıyor. Ziraat Bankası’nın verdiği hayvancılık kredilerinden diğerleri ise şu şekildedir:

 • Damızlık süt sığırcılığı,
 • Damızlık düve yetiştiriciliği,
 • Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği,
 • Büyükbaş besicilik.
Ziraat Bankası hayvancılık kredisi şartları nelerdir?

Şekerbank Hayvancılık Kredi Ödeme Koşulları Nelerdir?

Şekerbank hayvancılık kredisi ödeme seçeneği arasında yılda bir defa ödeme imkanı bulunuyor. Şekerbank hem süt hayvancılığı hem de besi hayvancılığı için farklı krediler sağlıyor. Bu krediyi de alabilmek için de şu şartların sağlanması gerekiyor:

 • Süt hayvancılığı kredisi için en az 5 hayvanın olması,
 • Besi hayvancılığı kredisi için en az 10 hayvanın olması,
 • Kredi ile alınacak olan hayvanların Türkvet Kayıt sisteminde kayıtlı olması,
 • Kredi ile alınacak olan hayvanların damızlık belgesi bulunması.

Bu koşulları yerine getiren kişiler Şekerbank’a kredi için başvurabilirler. Şekerbank bu kredi için 60 vade seçeneğini de müşterilerine sunuyor. Ayrıca bütçeye en uygun ödeme planının çıkarılabilmesi için de Şekerbank müşteri temsilcileri çiftçilere yardımcı oluyor.

Hangi bankalar hayvancılık kredisi veriyor şartları nelerdir

QNB Finansbank Hayvancılık Kredisini Alabilmek İçin Hangi Belgeler Gerekli?

QNB Finansbank hayvancılık kredisi için istenen belgelerden bir tanesi çiftçilik belgesidir. QNB Finansbank da çiftçiye destek veren bankalar arasında bulunuyor. Bankanın çiftçiler için verdiği desteklerden birisi hayvancılık kredisidir. Bu krediyi alabilmek için de gerekli olan tüm belgelerin temin edilip bankaya başvurulması şarttır. Süt hayvancılığı ve besicilik için farklı evraklar talep edilebilir. Ancak genel anlamda QNB Finansbank’ın hayvancılık için kredi verirken istediği belgeler şöyledir:

 • Kimlik belgesi fotokopisi,
 • İşletme izin belgesi,
 • Süt hayvancılığı için hayvan varlığı listesi,
 • Süt hayvancılığı için süt üreticileri birliği üyelik belgesi,
 • Hayvan alımı için hayvan pasaportu.

Denizbank’ın Hayvancılık Desteği Nedir?

Denizbank hayvancılık desteği olarak büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ile uğraşan kişilere verdiği krediler gösterilebilir. Hayvancılık için kredi almak isteyen çiftçilerin başvurabilecekleri banka arasında Denizbank da bulunuyor. Denizbank farklı tarımsal faaliyetler için kredi veriyor. Bankanın hayvancılık için de verdiği çeşitli krediler vardır. Bu krediler de şu şekildedir:

 • Hayvancılık ekipmanına yönelik krediler,
 • Süt hayvanı alım kredisi,
 • Besi hayvanı alım kredisi.

Hayvancılık kredisine başvuran kişilere Denizbank proforma faturanın %75’ine kadar kredi veriyor. Ayrıca bu kredinin geri ödemesi için de 60 ay vade imkanı tanınıyor.

Denizbank hayvancılık desteği nasıl alınır şartlar neler

Vakıfbank’ın Hayvancılık Kredisi Avantajları Nelerdir?

Vakıfbank hayvancılık kredisi avantajı yeni bir projeyi hayata geçirmek isteyen kişilere de kredinin verilebilmesidir. Vakıfbank var olan işletmelerin yanı yeni hayata geçirilmeyi planlanan işletmeler için de kredi sağlıyor. Bu krediyi alabilmek için de ÇKS, ÖKS ya da Türkvet Kayıt Belgesi’nden bir tanesi isteniyor. Vakıfbank hayvancılık kredisi faiz oranı hakkında bilgi almak isteyen kişilerin ise banka şubesine başvurması gerekiyor. Banka şubesindeki müşteri temsilcileri sizin için en uygun kredinin hangisi olduğu ve bu kredilerin faiz oranlarının ne olduğu hakkında detaylı bilgi verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu