Banka

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar (tüm bankalar)

İcralık durumdakilere kredi sağlayan bankalar, mevcut yıl itibariyle sayıları gayet fazlalaşmıştır. Herhangi bir şekilde bankalardan kredi alan kişilerin borçlarını ödeyememesi durumunda bankalar bu müşterilere ilk olarak ihtarda bulunmaktadır. Yapılan gerekli uyarıların da sonuç vermemesi üzerine borcun geri ödemesini yerine getirmeyen kişi hakkında yasal takip işlemi başlatılmaktadır. Artık kişi borcun tahsili için bir avukata verilir. Fakat kişi borcunu ödeyemeyecek durumdaysa icra işlemi başlatılmaktadır. Bu gibi durumlarda bazı bankalar kişilere kredi imkânı sağlamaktadır. İcralık olanlara yönelik kredi imkânı sağlayan bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Ziraat bankası
 • Vakıfbank
 • Aktifbank
 • Halk Bankası
 • PTT

İcralık Olanlara Kredi Verilir Mi?

İcralık durumda olanlara kredi verilmesi mümkün olmaktadır. Normal şartlarda icralık durumlarda olan kişilere kredi verilmemektedir. Fakat bazı istisnai bazı durumlarda bankalar kredi imkânı sağlamaktadır. Kişiler borçlarını ödeyemedikleri durumda birçok alternatif düşünerek son çare olarak tefeci yolunu dahi denemektedirler. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak için borcunu ödeyemeyen kişi kredi aldığı bankaya giderek borç yapılandırması yapılmasını isteyebilir.

İcralık Olanlara Kredi Veren Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, icralık olanlara kredi sağlayan nadir bankalar arasında sayılabilmektedir. Tabii ki bu banka icralık durumda bulunan kişilerin tekrar kredi alması için belli başlı şartlar koyabilmektedir. Ancak bu şartlara uygunluk sağlandığı takdirde banka kredi vermeye yanaşacaktır. Bunun haricinde banka kredi imkanı sağlarken verecek olduğu krediyi bir teminat koşulu ile vermeyi şart olarak sunabilmektedir. Herhangi bir konut, taşıt vs. gibi gayrimenkuller varsa onların ipotekleme işlemi gerçekleştirilebilecektir. Ziraat bankası şartların sağlanması ile birlikte kredi almak isteyen icralık durumdaki müşteriler için düşük faiz oranları imkanı ve yüksek vade sayıları imkanını sağlamaktadır. bu bankanın kredi vade ve faiz oranı şu şekildedir:

 • 24 aya kadar varabilen vade sayısına karşılık gelen faiz oranı %1,10 olarak belirlenmiştir.
 • 60 aya kadar varan vade sayısına karşılık gelen faiz oranı ise %1.20 civarındadır.

İcralık Olanlara Kredi Veren Vakıfbank

Vakıfbank, icralık olanlara kredi sağlayan bir diğer bankadır. Kişilerin icra takibi süreci başlamasına rağmen bu banka uygun faiz ve vade oranlarıyla bu tarz müşterilerin yararlanabileceği bir durumdur. bu banka “yanındaki güç paketi” kampanyası başlığı altında müşkül durumda olan müşteriler için kolaylık sağlanmaktadır. Bu kampanya ile müşterilere o faiz ile 100.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca maksimum 120 ay vade olanağı da bulunmaktadır. Vakıfbank’ın bu imkânlarından yararlanabilmek aşağıdaki durumları yaşamış olmak gerekmektedir:

 • Bireysel kredi kart ödeme fırsatı
 • Takip borçlarını sıfırlama fırsatı
 • Düşük faizli yapılandırma fırsatı

İcralık Olanlara Kredi Veren Aktifbank

Aktifbank icralık olanlara kredi sağlayan bir başka banka türüdür. Bu banka yoluyla, daha önce kredi çekmiş ve borçlarının geri ödemesini yapamamış bu yüzden kredi notu düşürümüş olan müşteriler ile icra takibi geçiren müşterilere kredi sağlanılmaktadır. yapılması gereken tek şey gelir belgesiyle birlikte bankanın herhangi bir şubesine gitmek.

İcralık Olanlara Kredi Veren Halkbank

Halk Bank, icralık olanlara kredi sağlayan bir bankadır. Bu banka müşkül duruma düşmüş olan müşteriler için Halk Bank Destek Kredisi sağlamaktadır. Bu verilen krediye göre %1.10 civarlarında başlayan bir faiz oranı mevcuttur ve kredinin maksimum vade sayısı 60 aya kadar çıkmaktadır. Verilen bu kredi sayesinde icralık olan müşterilerin ihtiyaçları karşılanmış olacaktır.

İcralık Olanlara Kredi Veren PTT

PTT, icralık olanlara kredi sağlayan son bankadır. PTT genel itibariyle icralık takibi başlamış olan emeklilere yönelik kredi sağlamaktadır. bu durumda olan vatandaşların yapması gereken tek şey PTT’ye giderek durumunuzu belirterek kredi talebinde bulunmak olacaktır. PTT kişiye özel olarak kredi imkânları düzenleyerek müşterilerin önüne sunmaktadır.

İcralık Olanlar İçin Kredi Başvuru Evrakları

İcralık durumdakiler için kredi müracaat evrakları bankalar tarafından belirlenmektedir. Genel itibariyle bankalar aynı evrakların isteminde bulunmaktadır. Bankaların sağladığı icralık olanlara yönelik verilecek kredinin başvuru evrakları aşağıdaki gibidir:

 • TC kimlik belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • Kefil, ipotek vs.
 • İkametgâh belgesi,
 • Mevcut belgeleri gösteren belge

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu