Kredi Kartları

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Yolları Ve Sonuç Öğrenme

İş Bankası kredi kartları arasında en avantajlı olan ve en çok tercih edilen kart İş Bankası Maximum karttır. Kartlarını Maximum ve Maximiles olarak iki kategoride sınıflandıran İş Bankası her iki kategoride de ayrı avantajlar sunmaktadır. İş Bankası kredi kartı ürünlerinden hangisi seçilmiş olursa olsun başvuru için:

  • İnternet bankacılığı şubesi,
  • SMS,
  • İşCep adındaki mobil uygulama,
  • Müşteri hizmetleri numarası kullanılabilir.

İş Bankası Kredi Kartlarına İnternetten Başvuru

İş bankası internet sitesinden başvuru yapmak mevut yollar arasından en kolayıdır ve https://www.isbank.com.tr adresine gidilerek yapılabilir. Bankanın sitesine gidildikten sonra ‘’Bireysel’’ > ‘’ Kredi Kartları’’ adımları takip edilmelidir. Burada kredi kartlarının bir listesi açılacaktır. İstenilen kart seçildikten ve hemen başvur denildikten sonra bir başvuru formu açılır. Bu formda:

  • C. kimlik no,
  • Cep telefonu,
  • Aylık ortalama gelir bilgilerinin girilmesi istenir

Gelir bilgisinin girilmesi kart limitinin belirlenmesi içindir ve bu girilirken kira ve ek kazançlar da maaşın yanında dikkate alınmalıdır. Bilgiler girildikten sonra müşteri başvuruyu tamamlamak için aranmayı veya e-posta almayı seçebilir. İsterse başvuru sürecini hızlandırmak adına ek bilgiler doldurmayı da seçebilir.

İş Banaksı Kredi Kartı Türleri Ve Özellikleri

İş Bankası kredi kartları arasından Maximum Kart en çok tercih edilen üründür ve özellikleri arasında yurtdışında da alışveriş yapabilme, her alışverişte Maximum Puan kazandırma bulunur. Bunun dışında İş’te üniversiteli kart, üniversite öğrencileri için özel olarak çıkarılmış bir kart olup aidat ücreti çok düşüktür. Ayrıca Maximum Aidatsız Kart da avantajlı bir karttır ve aidat ödenmemesi gibi bir özelliği vardır. Yalnız bu özelliğinden dolayı limitleri çok düşüktür.

İş Bankası’nın TEMA vakfı ile yaptığı bir çalışma sonucunda ortaya çıkan İş Bankası TEMA kart ise yapılan her alışverişte TEMA vakfına bir miktar yardım gitmesini sağlamaktadır. Bu yardımlarla TEMA, ağaç dikimi yapmaktadır.

İş Bankası Kart Başvurusu SMS İle

SMS ile kart başvurusu yapmak isteyen müşteriler ilk önce hangi kartı istediklerine karar vermelidirler. Maximum klasik kart edinmek isteyenler ‘’MAXIMUM’’ yazdıktan sonra boşluk bırakıp T.C. kimlik numaralarını yazmalı ve 4402’ye göndermelidirler. İş’te Üniversiteli kart için ise ‘’ÜNİK’’ yazılıp yine T.C. no eklendikten sonra 4402’ye gönderilmelidir. Aidat alınmayan tek İş Bankası kredi kartı olan Maximum aidatsız kart için ise ‘’AİDATSIZ’’ yazıldıktan sonra aynı işlem uygulanmalıdır.

 

İş Bankası Kart Başvurusu Telefon Bankacılığı Yoluyla

İletişim hattından kart başvurusu yapmak için aranması gereken numara 0850 724 724’tür ve Maximum veya Maximiles başvuruları 7/24 buradan yapılabilir. Numara arandıktan sonra yapılması gereken (ve işlemleri hızlandıracak olan) sisteme kimliğin tanıtılmasıdır. Bunu yapmak için ister 16 haneli bankamatik kart numarası tuşlanır, ister 11 haneli hesap numarası girilir veya müşteri numarası tuşlanır. Bunlardan biri yapıldıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanarak başvuru yapmak için ilk önce 3, daha sonra 1 ve tekrar 1 tuşlanır.

İşCep adlı mobil şubeden başvuruda bulunma için ise uygulamaya müşteri ve kimlik no ile giriş yapıldıktan sonra kullanıcı sayfasından başvurular menüsüne gelmek yeterlidir.

İş Bankası Kart Başvurusu Sonucunu Öğrenme

İş Bankası başvuru sonucunu öğrenmek hem internet hem de telefon yoluyla yapılabilen bir işlemdir. İnternet yoluyla başvuru sonucunu öğrenmek için internet bankacılığı şubesinden giriş yapıldıktan sonra başvurular menüsü görüntülenebilir. Veya sitenin ana sayfasındaki kredi kartı başvuru takip formunu ister referans numarası ile ister telefon numarası ile doldurarak sorgulama yapmak mümkündür. Bu sorgulama ile kart başvurusunun ne durumda olduğunu öğrenmenin yanında kartı getirecek kuryenin nerede olduğu da öğrenilebilir.

Telefon ile İş Bankası kredi kartı başvurusunu sorgulama yapmak isteyenler için yapılması gereken ise numarayı aradıktan sonra kredi kartı işlemlerini seçmektir. Tabi bunu yapabilmek için en başta müşteri numarası tuşlanarak giriş yapılması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu