Kredi Kartları

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Milyonlarca kullanıcı kitlesi ile Türkiye’nin en çok tercih edilen kredi kartlarından olan Maximum, Türkiye İş Bankası’nın avantajlarla dolu ürünüdür. Kullanıcılarına harcama taksitlendirme, nakit avans, taksitli alışveriş gibi ek hizmetler sunan Maximum, çeşitlilik ve kolay başvuru avantajlarıyla öne çıkıyor.

Yazımızın devamında Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, Maximum kart çeşitleri, Maximum kart ücretleri ve avantajları hakkında bilgi vereceğiz.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı (Maximum) Özellikleri

Birçok farklı kesime ve meslek grubuna hitap eden Maximum; Premier, Gold, Platinum, İş’te Üniversiteli (Aidatsız) ve Maximum TEMA kart türlerine sahip. Bu kredi kartlarının ortak özellikleri:

 • Taksitli alışveriş yapılabilir.
 • Maximum üyesi iş yerlerinden yapılacak olan tek çekim alışverişler için sonradan taksitlendirme yapılabilir.
 • Gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında yapılacak olan alışverişler için MaxiPuan kazandırma özelliğine sahiptir.
 • Maximum Seans özelliği ile sinemaların gişelerinde çeşitli bilet indirimlerinden yararlanılabilir.
 • Kredi kartından uygun faiz oranlarıyla nakit avans veya taksitli nakit avans çekilebilir.

Maximum Kart Ücretleri (Yıllık) Nelerdir?

Türkiye İş Bankası, müşterileri için ücretli ve ücretsiz kartlar sunuyor. Üniversite öğrencileri için tasarlanan İş’te Üniversiteli, aidatsız olma avantajına sahipken; yukarıda sıraladığımız özelliklerin tümüne sahiptir. İş Bankası kredi kartı ücretleri şu şekildedir:

 • Mastercard Platinum: 100 TL
 • Mastercard TEMA: 66 TL
 • Mastercard Gold: 88 TL
 • Visa Klasik: 66 TL
 • Visa Premier: 88 TL
 • Visa Platinum: 100 TL
 • Visa İş’te Üniversiteli Aidatsız: 0 TL

Maximum Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kullanıcılarının Maximum kredi kartlarına rahat başvuru yapabilmeleri için birçok farklı alternatif sunuyor.  Bunları  sıralayacak olursak:

Mobil Uygulamadan Maximum Kredi Kartı Başvurusu

İşCep mobil uygulaması üzerinden Maximum kredi kartı başvurunuzu 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan kart türünü başvuru aşamasında seçmeniz gerekmektedir.

SMS ile Maximum Kredi Kartı Başvurusu

Cep telefonunuzun SMS uygulamasında yeni bir metin oluşturup “MAXIMUM -bir boşluk- TCKN” bilgilerini 5502’ye gönderebilirsiniz. Hızlı kredi kartı başvurusu için hem İş Bankası müşterilerinin hem de müşterisi olmayanların tercih edebileceği bir yöntemdir.

İnternetten Maximum Kredi Kartı Başvurusu

Hem mobil cihazınızdan hem de bilgisayarınızdan internet bağlantınızın olduğu her an internetten Maximum kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için isbank.com.tr adresini giderek “Kartlar” bölümünden, “Hızlı Kredi Kartı Başvurusu” adımını takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Maximum Kart Limiti Nasıl Belirlenir?

Tüm kredi kartlarında olduğu gibi Maximum kredi kartlarında da limit, müşterinin gelir durumuna göre belirlenir. İlk yıl içerisinde kredi kartı kullanıcısının, aylık gelirinin en fazla 2 katına kadar limit tanımlanabilirken, sonraki yıllarda ise maksimum aylık gelirinin 4 katı olacak şekilde limit artışı yapılabilir.  Tanımlanan Maximum kredi kartı limiti dahilinde yalnızca harcama yapmaya olanak sağlamaz. Aynı zamanda nakit avans çekme işlemi de limit kapsamındadır. Bu nedenle Maximum kredi kartı  kullanıcıları, acil nakit ihtiyacı duyduğu zamanlarda limiti ölçütünde ihtiyacını karşılayabilir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kart başvurunuz onaylandıktan ve elinize ulaştıktan sonra artık her dönem harcamalarınız kadar borçlu olursunuz. Belirlenen hesap kesim tarihi içerisinde borcunuzu ödemeniz gerekir. Aylık periyotlarda 1 defa kredi kartı ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ekstre borcu dikkate alınarak yapılacak ödemelerde, asgari ödeme miktarı kadar en az ödeme yapmalısınız. 3 ekstre süresi içersinde borcunu ödemeyen müşterilere kart kullanımı kapatılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu