BankaKredi Notu

Kredi Sicili Bozulmuş Kara Listedekilere Koşulsuz Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozulmuş Kara Listedekilere Koşulsuz Kredi Veren Bankalar Var mı? Sicili bozuk olana kredi nasıl alınır? Kırmızı kalem olan birisi bir daha bankadan kredi alabilir mi? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve yazımızda sunduk.

Acil para ihtiyaçlarınızda aklımıza gelen ilk yer tabiî ki de bankalardır. Bankalardan kredi veya kredi kartı alarak o anlık ihtiyaçlarımızı gidermek istemekteyiz. Ama bankalardan da para almak için bazı şartlar vardır. Özellikle son 2 yıl içinde yapılan güncellemelerden sonra kredi almak epeyce bir zorlaşmıştır. Bankalara kredi başvurusu yaptığınız zaman banka sizin sicilinizi sorgular ve ufacık bir olumsuzluk gördüğünde başvurunuzu red eder. Bu yüzden kredi sicili düzgün ve kredi notu yüksek olan kişiler kredi alabilmektedir. Ancak bazı bankalar kredi kampanyaları yaparak düşük kredi notu olanlara veya daha önceden kredi sicili bozulmuş olanlara krediler vermektedir. Bu yazımızda “sicilim bozuk, kredi alamıyorum” diyen vatandaşlarımızın sesi olacak ve sizlere en doğru bilgileri sunacağız. İşte kredi sicili bozulmuş ve kara listede olanlara kredi veren bankalar.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Alınır mı?

Eğer bankalardan kaynaklı bir yasal takip sürecine girdiyseniz kesinlikle hiçbir bankadan olumlu kredi ve kredi kartı yanıtı alamazsınız. Özellikle de borç ödenmediyse ve devamlı faiz işliyorsa bu durum sizin kredi sicilinize yansıyacaktır. İnternet üzerinde çıkan bazı haberler hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Yasal takipte olanlara kredi çıkartılır gibi reklamlara inanmamanızı öneriyoruz. Yasal takipte olan kimse kredi çekemez. Ama eğer borcunuzu öderseniz ve güncellemeler yaparsanız yasal takip sonrası kredi alabilirsiniz. Bunun içinde belli başlı müşteri gruplarında olmanız gerekiyor.

Yasal takipte olanlara kredi çıkar mı ?

Kara Listede Olanlara Kredi İmkanı Var mı?

Yukarıdaki yazımızda da söylediğimiz gibi açıkta duran bir icralık borcunuz varsa kredi almanız imkansızdır. Ama borcunuzu öderseniz ve icra dairesi ile bankadan da düşümünü yaparsanız bazı müşteri gruplarında olursanız kredi alabilirsiniz. Bu müşteri gruplarının başında emekliler gelmektedir. Emekliler icralık borçlarını kapattıktan sonra maaş aldıkları bankaya giderek kredi başvurusu yapabilirler. Özellikle ziraat Bankası bu kredilerde bir adım öndedir. Borcunuzu kapattıktan sonra Ziraat Bankası sizin kredi sicilinizi irdeye gönderecek ve siciliniz irdelendikten sonra kredi notunuz sıfır olacaktır. Buda demek oluyor ki yeniden bir kredi hayatına başlayacaksınız. Bu durum sadece emekliler ve devlet memurlarında geçerlidir. Ziraat Bankası Emekli Kredisi yazımızı okuyarak kredi faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olan kişiler eğer emekli değilse bazı bankalardan ipotek karşılığında kredi alabilirler.Bu bankaların başında Burgan Bank gelmektedir. Burgan bank kredi notuna bakmadan ipotekli kredi vermektedir. Yalnız tekrar söylemek gerekirse eğer icralık bir borcunuz varsa bu borcu ödedikten sonra başvuru yapabilirsiniz. Burgan Bank haricinde Ziraat bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Akbank, QNB Finansbank, Odeabank ve ICBC Bank üzerinden de ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Alabiliyor mu?

Kredi sicilinden daha çok kredi notu düşük olan vatandaşlarımız vardır. Bu kişiler bazı bankalardan yüksek faiz şartıyla kredi alabilirler. Aktifbank üzerinden kredi notu düşüklere kredi reklamlarını görmüş olmalısınız. Bu banka n-kolay kredi adında bir kredi vermekte ve 30.000 TL’ye kadar başvuru yaptırmaktadır. Sizde bu bankadan kolay bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. www.nkolaykredi.com.tr adresindeki başvuru formunu doldurup kredi alabilirsiniz. Ayrıca kredi notu düşüklere kredi veren diğer bankalar şu şekildedir.

  • Ziraat Bankası
  • Burgan Bank
  • ICBC Bank
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • Fibabanka
  • Odeabank
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası (Faizsiz Kredi)
Kredi notu düşük olanlara kredi çıkar mı?

Yukarıda sizlere kredi sicili bozuk olanlara koşulsuz, şartsız kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Eğer bir bankadan icralık iseniz o icralık borcu ödemeden hiçbir yerden kredi alamazsınız. Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız Senetle Borç Para Veren Yerler adlı sayfamıza giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba benim sümer varlık ta borcum var iki yıldır düzenli odememi gerçekleştiriyorum 8000 tl ye borcumu kapatabilecegimi bana yardımcı olacaklarını söylüyorlar benim kredi almam mümkün mü bu durumda bankalarla durumu düzeltmek istiyorum cevaplarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu