Genel

Nakite Sıkışmış Zor Durumdayım Acil Para Lazım Diyenlere 5 altın Öneri

Nakite Sıkışmış Zor Durumdayım Acil Para Lazım Diyenlere 5 altın Öneri yazımızda acil nakit sıkıntınızda nerelerden para bulacağınızı araştırdık. Artık bildiğiniz gibi para bir yaşam biçimi olmuştur. Özellikle son yıllardaki teknolojinin gelişmesi ile attığımız her adımın neredeyse paraya dönüştüğü zamanları yaşıyoruz. Hal böyle olunca paraya ihtiyacımız kaçınılmaz olmaktadır. Acil para lazım nereden bulabilirim diye düşünmekte haklısınız. Hepimizin zaman zaman para ihtiyaçları olmaktadır. Bu yazımızda sizlere acil para ihtiyacı nasıl karşılarız bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

1- Günlük İşleri Deneyin

Paraya ihtiyacı olan kişiler genellikle anında ve günlük olarak para bulma yollarını denerler. Bunun için sizlere günlük işleri önerebiliriz. Geçici ve kısa süreli işler anlık olarak para sıkıntınızı giderebilir. İş ilanları için bir çok uygulama vardır. Ayrıca Facebook gibi sosyal medya sitelerindeki gruplardan da iş ilanlarına bakabilirsiniz. Eğer aradığınız işi bulursanız çalışabilir ve akşamına paranızı alabilirsiniz.

Genel olarak günlük olarak çalışmak ve iyi para kazanmak isteyenler bulaşık işi alabilir, kurye işi alabilir, garsonluk ve komilik yapabilirsiniz. Bu işlerde günlük, haftalık olarak para kazanmanız mümkündür. Ayrıca eğer ehliyetiniz var ise taksi şoförü de olabilirsiniz. Yakınınızda bulunan taksi duraklarına giderek iş aradığınızı söylemeniz yeterlidir.

Günlük işleri deneyerek acil para bulma

2- Çalıştığınız Yerden Nakit Avans İsteyebilirsiniz

Eğer düzenli olarak bir işte çalışıyorsanız ve acil para bulmam lazım diyorsanız kendi çalıştığınız yerden ihtiyacınız kadar nakit avans alabilirsiniz. Eğer başarılı ve deneyimli biriyseniz bu isteğiniz karşılıksız kalmayacaktır. Ayrıca çalıştığınız iş yerinde ikili ilişkileriniz iyi ise borç para alabilir ve maaşınızdan kesilmesini isteyebilirsiniz. Örneğin 5.000 TL para istediniz ve aylık olarak maaşımdan 1.000 TL kesilmesini istiyorum derseniz olumlu karşılanabilir. Sizde o anlık olan acil nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. İş yerinizin bu başvurunuzu kabul etmemesi sizin başarısız olmanızı göstermez. Her iş yerinin belirli prensipleri vardır. Bu yüzden bu yol başaralı olmadıysa diğer yolları deneyebilirsiniz.

Patrondan nakit avans isteyin

3- Kullanmadığınız Eşyaları Paraya Çevirin

Son yıllarda oldukça yaygın olan bu durum evdeki kullanmadığınız eşyaları satarak acil nakit sıkıntınızı karşılayabilirsiniz. Bunun için pek çok site ve uygulama vardır. Özellikle aynı şehirde ve elden satış yapmak istiyorsanız Letgo uygulamasını indirebilir ve kullanmaya başlayarak elinizde kalan eşyaları satabilirsiniz. Böylelikle günlük para sıkıntınızı giderebilirsiniz. Unutmayın ki sizin ihtiyacınız olmayan bir ürün başkasının ihtiyacı olabilir.

Kullanmadığınız eşyaları internet ortamında pazarlayın

4- Anında Kredi Veren Bankaları Tercih Edin

Eğer banka siciliniz uygun ise anında kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesinden sonra artık bankalar hızlı ve bankaya gitmeden krediler vermektedir. Çok acil ihtiyaçlarınızda bankanızın internet bankacılığını kullanarak anında kredi alabilirsiniz. Anında kredi başvurusu yapacağınız bankalar Akbank, QNB Finansbank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Odeabank, Şekerbank, İş Bankası ve Garanti BBVA’dır. Bu bankaların internet bankacılığını kullanıyorsanız hızlı kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bir önceki konumuz olan 10.000 TL 60 Ay Vadeli kredi sayfasına giderek de bankaların faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Acil kredi veren bankaların kapısını çalın

5- Kredi Kartından Nakit Avans Alarak Sıkıntınızı Giderin

Eğer bir kredi kartı kullanıcıysanız ve paraya ihtiyacınız var ise kredi kartınızdan limitiniz dahilinde nakit avans alabilirsiniz. Ayrıca bankaların taksitli nakit avans kampanyaları da vardır. Aldığınız parayı 9 ile 12 ay arası taksitlerle ödemeniz de mümkündür. Bu şekilde kimseden borç para istemez ve hızlı bir şekilde paranızı alabilirsiniz. Eğer sizin kredi kartınız yoksa ailenizdeki bir bireyin veya yakın dostunuzun kredi kartından böyle bir talepte bulunabilirsiniz. Bu durum karşısında aylık olarak para aldığınız kişiye ödeme yaparsınız.

Yukarıda sizlere acil para ihtiyaçlarınızda yapacağınız 5 seçenek hakkında bilgiler verdik. Sizde bu yollarla acil nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. Eğer bankalardan para alamıyorsanız Senetle Borç Para Arıyorum sayfasına giderek bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu