Genel

Vakıfbank ATM Para Çekme Ve Yatırma Limitleri Nedir?

Vakıfbank ATM Para Çekme Ve Yatırma Limitleri Nedir? Vakıfbank ATM’lerinden tek seferde günlük ne kadar para yatırabilirim?  Merak ettiğiniz bu konuların cevaplarını sizler için araştırdık. Vakıfbank ülkemizde kamu bankası olarak hizmet vermektedir. Kamu bankası olmasından ötürü bir çok kredi kampanyalarından da uygun faizlerle yararlanılmaktadır. Bu durumda da müşteri portföyü oldukça geniş bir bankadır.

Özellikle emekli ve devlet memuru kesimin bankası olan Vakıfbank üzerinden bankaların kapalı olduğu zamanlarda bankacılık işlemlerinizi ATM, İnternet ve Müşteri hizmetlerinden de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Vakıfbank ATM’si ile işlem yapacak olan müşterilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de Para çekme ve Para yatırma limitleridir. Bu işlemleri yaparken güvenliğiniz için bankalar belirli bir limit belirlerler. Bu limit dahilinde ATM üzerinden para işlemi yapamazsınız. Ama banka şubelerinden kimliğinizle birlikte istediğiniz işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Vakıfbank ATM para çekme ve para yatırma limitleri hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Vakıfbank ATM Para Çekme İşlemini Her Gün Yapabilirsiniz.

Günlük ATM Para Çekme Limiti

Vakıfbank müşterisi iseniz ve bankaların kapalı olduğu zamanlarda işlemlerinizi, para yatırma, para çekme, havale gönderme, eft gönderme gibi işlemleri içinde bulunduğu tüm finansal işlemlerinizi ATM’ler üzerinden yapabilirsiniz. Vakıfbank ATM’leri üzerinden eğer para çekme işlemi yapacaksanız belirli bir limit doğrultusunda bu işlemi yapabilirsiniz. Vakıfbank ATM üzerinden yapılan bu limit güvenliğiniz için tüm bankalar tarafından uygulanan bir sistemdir. Olası dolandırıcılık durumunda engellenen bu sistem ile günlük olarak para çekme limiti oluşturulmuştur.

  • Vakıfbank günlük para çekme limiti 1.500 TL

Genel olarak tüm kamu bankalarında aynı işlem yapılmaktadır. Sizde eğer Vakıfbank üzerinden bu limitten fazla para çekmek isterseniz komisyon ödemek durumunda kalırsınız. Bu işlem içinde belirli bir limit vardır. Özellikle maaş müşterilerine uygulanan bir yöntemdir. 1.500 TL üzerinde para çekme işleminizi ayrıca banka şubelerinden yapabilirsiniz. Ayrıca 5.000 TL gibi bir para çekme işleminiz varsa başka bankalara EFT gönderip diğer banka hesap kartlarından paranızı çekebilirsiniz. EFT işlemleri ise sadece mesai saatleri içinde olmaktadır. Eğer Vakıfbank üzerinden başka bir Vakıfbank hesabına para gönderecekseniz bunu Havale işlemi ile yapabilirsiniz. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz.

Günlük ATM Para Yatırma Limiti

Güvenliğiniz sebebi ile para çekme limiti olduğu gibi para yatırma limitleri de vardır. Yalnız bu limitler çekme limitine göre daha fazladır. Eğer ATM üzerinden hesaba veya başka bir Vakıfbank hesabına para yatırmak istiyorsanız belirli limitler dahilinde bu işlemi yapabilirsiniz.

  • Vakıfbank günlük ATM para yatırma limiti 20.000 TL

Vakıfbank ATM’lerinden yatıracağınız en düşük para birimi 10 TL’dir. 5 TL bu ATM’lerde alınmamaktadır. 10 TL ve katlarını ATM’lere yatırabilirsiniz. Eğer 20.000 TL gibi bir para yatıracaksanız bilmeniz gereken başka durumlarda vardır. ATM’ler tüm parayı aynı anda almazlar. Bunun için ayrı ayrı işlem yapmalısınız. Eğer 20.000 TL üzerinde para yatırma işiniz varsa ertesi gün bir daha 20.000 TL yatırabilirsiniz. Bu limit günlük limittir. Yüksek para yatırmalarınızı bankalarda yaparak daha hızlı yapabilirsiniz. Kendi hesabınıza yatırdığınız paralarda işlem ücreti alınmamaktadır.

Vakıfbank ATM’si ile Bankacılık İşlemleri Yapabiirsiniz

ATM ile Yapılan İşlemler Nedir?

Vakıfbank ATM’si ile sadece para çekme ve yatırma işlemi yapılmamaktadır.

  • Kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi hesaba atabilirsiniz.
  • Kredi taksiti ödemelerinizi ATM üzerinden yapabilirsiniz.
  • Kredi kartı başvurusu ve kredi kartı ödemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Elektrik faturası, Su faturası, Doğalgaz Faturası ve internet faturalarınızı hesabınızda para olması durumunda ödeyebilirsiniz.
  • Mobil hat faturanızı ödeyebilir ayrıca Cebe TL yükleme yapabilirsiniz.
  • EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz.
  • 7 Gün 24 saat Vakıfbank ATM’sini kullanabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Vakıfbank ATM üzerinden para çekme ve yatırma limitleri hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına sorabilirsiniz. 24 saat içinde sizlere yanıt vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu