Banka

Vakıfbank Emekli Kredisi 2019 [50.000 TL 60 Ay Başvuru]

Vakıfbank emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır? 50.000 TL 60 ay vadeli kredi başvurusu şartları nedir? Emekliye kredi veren Vakıfbank’tan maaşın kaç katına kadar kredi alabiliriz?

Vakıfbank üzerinden emekli maaşı alan veya almayan kişiler emekli kredisi başvurusu yapabilirler. Özellikle maaş müşterilerine daha uygun faizlerle kredi imkanı veren Vakıfbank üzerinden dilediğiniz krediyi kullanabilir ve istediğiniz zaman şubeler aracılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Eğer emekli maaşınızı bu bankadan almıyorsanız maaş taşımasını taahhüt etmeniz gerekecektir. Bu şekilde de nasıl kredi alabileceğinizi yazımızda sizlere söyleyeceğiz. Vakıfbank üzerinden emekli kredisi başvurusunda en çok tercih edilen kredi miktarı 50.000 TL olmuştur. Sizde bu krediyi almak istiyorsanız bankanın şartlarına uygun bir müşteri olmanız gerekiyor. Yazımızda sizlere Vakıfbank emekli kredisi başvurusu ve şartları hakkında geniş bilgiler veriyoruz.

Vakıfbank emekli kredisi nasıl alınır şartlar neler ?

Vakıfbank Emekli Kredisi 2019 (İhtiyaç Kredisi Başvurusu)

Emekli olan kişiler bu bankadan kredi başvurusu yapacakları zaman bilmesi gereken bir takım durumlar vardır. Öncelikle bu bankadan bankalardan dolayı icralık iseniz kredi alamazsınız. Ayrıca kredi notu çok düşük olan ve kredi kartı ödemeleri ile diğer kredi ürünleri ödemelerinde güncel gecikmeleri olanlar kredi alamazlar.

Maaşını bu bankadan alan emekliler 80 yaşına kadar kredi kullanabilirler. Yalnız kredi vadesi ile yaşınızın toplamı 80 olması gerekiyor. 78 yaşında bir emekli vatandaşımız 24 ay yani 2 ay vadeli olarak kredi alabilir. Emekli maaşınıza göre ihtiyaç kredisi limiti hazırlanacaktır. İhtiyaç kredisi almak isteyen emekliler bu bankadan maaş alıyorlarsa emekli maaşınızın 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Bu krediyi 60 ay vade ile ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Kredi ödemelerini aylık, 2 aylık, 3 aylık olarak yapabilir, azalan veya artan ödeme tablosu oluşturabilirsiniz.

Emekli Maaşı Bu Bankada Olmayanlar Kredi Alabiliyor mu?

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi bu bankadan emekli kredisi almak istiyorsanız maaş taşıması yapmanız gerekiyor. Eğer maaş bankanız Vakıfbank değilse ve kredi almak istiyorsanız maaş taşımanız uygunsa banka maaşınızı taşıdıktan sonra size 15 katına kadar kredi verecektir. Maaşınızı Vakıfbank’tan çektiğiniz gün ise kalan 7 katını da ihtiyacınız var ise çekebilirsiniz. Bu durumda 22 katı kredi almış oluyorsunuz. Kredilerde üst limit yoktur. Maaşınızın yettiği kadar kredi alabiliyorsunuz. Bir önceki yazımız olan ve uygun faizle emekli kredisi almak istiyorsanız Ziraat Bankası Emekli Kredisi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama İşlemi

Vakıfbank şubelerinden yaptığınız kredi başvurusunda aynı gün içinde sonuç alabilirsiniz. Kredi onayınızı banka verecektir. Bu yüzden kredi başvurusunu şahsen yapmanız gerekmektedir. Şimdi sizlere alacağınız kredi miktarına göre aylık ne kadar taksit ödemesi yapacaksınız bunun hakkında bilgiler verelim.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Tutarı
5.000 TL 36 Ay 213 TL
10.000 TL 36 Ay 425 TL
10.000 TL 60 Ay 324 TL
15.000 TL 60 Ay 486 TL
20.000 TL 60 Ay 648 TL
25.000 TL 60 Ay 810 TL
30.000 TL 60 Ay 972 TL
40.000 TL 60 Ay 1.296 TL
50.000 TL 60 Ay 1.620 TL

Yukarıda verilen hesaplamalardaki faiz oranı %2.09 oranı üzerinden hesaplanmıştır. Sizde eğer bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız güncel faiz oranlarını banka şubelerinden veya www.vakifbank.com.tr adresinden öğrenerek banka ile iletişime geçiniz. Faiz oranları anlık olarak değişebilir. Ayrıca kredi notu yüksek olan kişilere daha uygun faizler uygulanacaktır.

Vakıfbank Promosyon Ödemesi Oluyor mu?

Emekli maaşınızı bu bankaya taşımayı kabul ederseniz ve 3 yıllık olarak sözleşme yaparsanız banka size promosyon ödeyecektir. Vakıfbank promosyon fiyatları şu şekildedir.

  • 1.000 TL’ye kadar olan emekli maaşlarına 300 TL promosyon verilmektedir.
  • 1.001 TL ile 2.000 TL arasındaki emekli maaşlarına 375 TL promosyon verilecektir.
  • 2.001 TL ve üzerinde maaş alan emekliler ise 450 TL promosyon alacaklardır.
Vakıfbank emekli promosyonu ne kadar ?

Bu promosyonları almak için 3 yıllık taahhüt vermeniz gerekiyor. Maaş taşıması yaptıktan sonraki ilk maaşınızda bu promosyonları alabilirsiniz. Bu bankanın daha fazla bilgilerinden faydalanmak istiyorsanız ve yeni kredi kampanyalarını öğrenmek istiyorsanız 0 850 222 0 724 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu