Banka

Yapı Kredi Anında Kredi Başvuru ve Şartları

Yapı Kredi anında kredi başvuru ve koşulları, dijitalleşmeye önem veren bankanın hem mevcut durumdaki müşterilerini hem de ilk defa Yapı Kredi dünyasına girecek kişileri yakından ilgilendirmektedir. Nitekim şubeye gitmeye gerek kalmadan pek çok yöntemle Yapı Kredi Bankası kredi başvurusunda bulunabilmek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda banka gerek mobil bankacılık hizmetlerinden gerekse de internet üzerinden hızlı hizmet vermektedir.

Halihazırda Yapı Kredi Bankası müşterisiyseniz mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak kolaylıkla kredi talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Öte yandan mevcut durumda Yapı Kredi Bankası müşterisi olmayıp kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, banka sizin için internet sitesi üzerinden anında kredi başvurusu hizmeti sunmaktadır.

Yapı Kredi İnternet Üzerinden Anında Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası internet aracılığıyla anında kredi başvurusunda bulunmanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri bilindiği üzere bankanın kendi müşterilerinin hizmetine sunduğu internet bankacılığı servisidir. Kullanıcı şifreniz ile Yapı Kredi internet şubesine giriş yaptıktan sonra bu alanda ihtiyaç kredisi başvurunuzu kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Kullanıcı şifrenizi yine Yapı Kredi Bankası kurumsal internet sitesi üzerinden temin ettikten sonra şu adımları uygulayarak herhangi bir banka şubesine gitmeden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz:

 • Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi veya Mobil Şube’ye giriş yapın,
 • Başvurular menüsü üzerinde yer alan “Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Kullanımı” bağlantısına tıklayın,
 • İhtiyaç duyduğunuz kredi tutarını ve vade seçeneklerini ilgili alanlara yazın.

Bu adımları kullanarak Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurunuzu 7 gün 24 saat boyunca yapabilirsiniz.

Öte yandan banka müşterisi olmayanlar ve ilk defa Yapı Kredi Bankası’na başvuruda bulunacaklar da internet üzerinden şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi başvurularını yapabilirler. Bu kişiler için de bankanın kurumsal internet sitesi üzerinden hizmet verilmektedir. Söz konusu işlemler için şu adımların uygulanması gerekir:

 • https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/bireysel-ihtiyac-kredisi/?gclid=EAIaIQobChMI99z096fB4wIViNCyCh1v2Qm3EAAYASAAEgI5PvD_BwE bağlantısını tarayıcınızda açarak ilgili sayfaya girin.
 • Kredi başvurusu formunu doğru ve eksiksiz biçimde doldurun.

Kredi talebiniz Yapı Kredi Bankası yetkililerince alındıktan sonra bir süre değerlendirme aşaması yapılmaktadır. Bu aşamada talebiniz olumlu sonuçlanırsa kısa süre içinde banka yetkilileri tarafından aranacaksınız.

Yapı Kredi SMS ile Anında Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası kısa mesajla anında kredi başvurusu da şubeye gitmeden kolaylıkla kredi talebi iletebileceğiniz bir yöntemdir. Bu yöntemde uygulamanız gereken adımlar şu şekilde belirlenmiştir:

 • Aralarında boşluk bırakarak, Bireysel, TC Kimlik Numarası, Aylık Net Gelir
 • Yazdıktan sonra 4411’e gönderebilirsiniz. (Örnek: Bireysel 12345678901 3000)

Bu yöntemle de önbaşvuru talebiniz Yapı Kredi Bankası bireysel krediler yetkilileri tarafından değerlendirmeye alındıktan sonra size gerekli dönüşler yapılacaktır.

Yapı Kredi Telefon ile Anında Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası telefonla arayarak anında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır. Bu bağlamda bankanın müşteri hizmetleri numarasını kullanarak ihtiyaç duyduğunuz kredi talebini herhangi bir şubeye gitmeden iletebilirsiniz. Söz konusu yöntemde;

 • 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

servisini kullanarak kredi başvuru talebinizi bankaya iletebilirsiniz.

Yapı Kredi Anında Kredi Başvurusu Şartları

Yapı Kredi Bankası anında kredi başvurusu koşulları, her bankada olduğu gibi birtakım şartlardan oluşmaktadır. Kredi talebinde bulunan kişiler, banka müşterisi değilse önbaşvuruları onaylandıktan sonra banka şubesine davet edildiklerinde;

 • Gelir belgesi ibraz etmek
 • Varsa başvuru sahibi adına kayıtlı taşınır veya taşınmaz mülklerin belgelerini bulundurmak
 • Gerektiğinde kefil göstermek
 • Mevcut durumda başka kredi borcu bulunmamak

gibi koşulları yerine getirmelidir. Yapı Kredi Bankası kredi başvurularında uygulanan süreç bu şekilde gerçekleşmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu