Genel

Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri Nedir?

Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri Nedir? Ziraat ATM üzerinden hangi işlemleri yapabilirim? Bu konu hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Ziraat Bankası ülkemizdeki en köklü bankalardan biridir. 100 yılı aşkın bir süredir, Osmanlı döneminden beri hizmet vermekte olan bir bankadır. Bankanın bu durumu da müşteri portföyünün en geniş olduğu bankalardan birisi olduğunu karşımıza çıkarmaktadır.

Ziraat Bankası müşterileri genel olarak emekliler ve öğrencilerden oluşmaktadır. Emekli bankası olarak da belirtilen bu bankadan tüm bankacılık işlemlerinizi banka dışında ATM ve internet üzerinden de yapabilirsiniz. ATM üzerinden yapılan işlemlerden en çok tercih edileni ise ATM para yatırma ve ATM para çekme işlemleridir. Bu işlemleri yapabilmek için bazı limitler vardır. ATM üzerinden bu işlemleri yapacaksanız bu limitler dahilinde işleminize devam edebilirsiniz. Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Günlük ATM Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası müşterileri bankalarına açık olmadığı zamanlarda ve banka şubelerine yakın olmadıkları zamanlarda ATM üzerinden para çekme işlemi yapılmaktadır. Ziraat Bankası ATM para çekme işlemi yapmak istiyorsanız bazı limitler dahilinde işlem yapabilirsiniz. Bu işlemler günlük olarak verilmektedir. Bu işlemler güvenlik sebebi ile yapılmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden para çekme limiti olası dolandırıcılıkların önüne geçmek için konulmuş bir günlük limittir.

 • Ziraat Bankası günlük para çekme limiti 1.500 TL

Ziraat Bankası günlük para çekme çekme limiti üzerinde işlem yapabilirsiniz. Bu limitinde müşterinin durumuna göre verilen bir limittir. Yalnız bu işlem üzerinde yapacağınız para çekme işlemlerinde komisyon ödemeniz gerekiyor. Eğer hesabınızda yüksek miktarda para varsa bu miktarın hepsini bankamatik üzerinden çekemezsiniz. Bunun için banka şubelerine gidebilir veya günlük 1.500 TL çekerek ertesi gün bir daha 1.500 TL çekebilirsiniz.

Para Çekme ve Yatırma Limitleri Güvenlik İçindir

Günlük ATM Para Yatırma Limiti

Ziraat Bankası ATM üzerinden günlük para çekme limiti gibi güvenliğiniz için para yatırma limitleri de vardır. ATM üzerinden para çekme işlemlerindeki gibi düşük miktarlı bir limit değildir. Para yatırma limitleri daha fazladır. Bu uygulamalar müşterilerin güvenliği için yapılmaktadır.

 • Ziraat Bankası Günlük ATM Para Yatırma Limiti 20.000 TL’dir.

Para yatırma işlemi yaparken de bilmeniz gerekenler vardır. Tüm yatıracağınız parayı ATM tek seferde almaz. Eski tip ATM’lerde 40 Banknot almaktadır. Bunun için eski ATM üzerinden para yatırmak istiyorsanız ve yatıracağınız para fazla ise 3-4 kere işlem yapabilirsiniz. Ziraat Bankası son zamanlarda gördüğünüz yeni tip ATM’lerde vardır. Bu ATM’lerden 200 adet banknot koyabiliyorsunuz. 20.000 TL üzerinde bir para yatırmak istiyorsanız ertesi gün tekrar 20.000 TL yatırabilirsiniz. Ama tüm paranızı banka şubesinden aynı dakikada kendi hesabınıza aktarabilirsiniz.

ATM Hesap Ücretleri Nedir?

Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız ATM işlemlerinde ücret ödeyebilirsiniz. Tüm bankacılık işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi yaptığınız işlemlerde de ücret alınmaktadır. Örneğin EFT işlemi ve Havale işlemi yaptığınızda banka sizden komisyon alacaktır. Ama aynı şube hesaplarına para atıyorsanız bu işlem ücretsizdir. Başka bankaya para göndermek için EFT, kendi bünyenizde para gönderimi yapmak için ise Havale işlemi yapmalısınız. Ayrıca yatırdığınız faturalardan da işlem ücreti olarak 1 TL ve 2 TL arasında para alınmaktadır.

ATM İle Yapılan İşlemler

Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılan işlemler neredeyse tüm bankacılık işlemleridir.

 • Elektrik, Su, Doğalgaz ve İnternet Faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Mobil faturanızı ödeyebilir, Mobil hattınıza TL Yükleyebilirsiniz.
 • Kredi başvurusu yapabilir ve kredi taksiti ödeyebilirsiniz.
 • Kredi kartı başvurusu yapabilir ve kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.
 • Vergi ödemelerinizi, Eğitim ödemelerinizi, SSK ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • Hesabınızdan para çekme ve hesabınıza para yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Başka banka hesabına EFT yapabilirsiniz.
 • Cebe Havale para çekebilirsiniz.
 • Havale işlemlerinizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz.
 • Mevduat hesabı açabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası ATM para çekme ve yatırma işlemleri hakkında bilgiler verdik. Tüm sorunlarınız için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu