Genel

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Adımları

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Adımları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bu işlemi istediğiniz zaman yapabilir yeni şifre alabilir veya eski şifrenizi değiştirebilirsiniz. Teknolojinin bir hayli gelişmesinden sonra vatandaşlar bankalara gitmek yerine internet üzerinden bankacılık işlemlerini yapmaktadırlar. Bunun için internet bankacılığı ve mobil şube gereklidir. Bu işlemleri yapmak için ise bu bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. Eğer Ziraat bankası üzerinde hesabınız yoksa internet şifresi alamazsınız. İlk olarak hesap açtırmanız ve daha sonra hesabınız üzerinden şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifre alma işlemleri için bazı karışık durumlar oluşabilir. Bu yazımızda sizlere ziraat bankası internet şubesine giriş yapılmasını ve şifre alınmasını göstereceğiz.

İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası ülkemizde 100 yılı aşkındır işlem yapan ve en çok güvenilen bankalardan birisidir. Bu güveninin sebebi ise devlet bankası olmasındandır. Ayrıca bu banka ülkemizdeki emekli müşterilerinin yarısından fazlasını da kendi bünyesinde barındırarak bir emekli bankası olmuştur. Öğrencilerin, emeklilerin, devlet memurların ve tüm vatandaşların ilk tercih ettiği bankalardan birisidir. Hal böyle olunca bu bankadan internet bankacılığı ile işlem yapmak isteyecek çok müşteri bulunmaktadır.

İnternet şubesi şifre oluşturmak için ilk olarak banka şubesine gidebilirsiniz. Banka şubesine kimliğiniz ve cep telefonunuzla giderseniz aynı dakika içinde şifrenizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra internet şubesine girerek bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İnternet Sitesi Üzerinden Şifre Oluşturma

Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden şifre oluşturmak istiyorsanız www.ziraatbank.com.tr adresine girerek online şifre oluştur menüsüne girmeniz yeterli olacaktır. Online şifre işlemine girdikten sonra TC kimlik numaranız ile cep telefonunuzu başına sıfır koymadan yazmanız gerekecektir. Yazdığınız cep telefonu bankada onaylı olan hesabınıza tanımlı cep telefonu olması ve yanınızda olması gerekmektedir. Bu şekilde güvenlik kodunu girdikten sonraki adımları takip ederek şifrenizi oluşturabilirsiniz. Ziraat Bankası Bankkart ve Kredi Kartı bilgilerinizi girerek de internet bankacılığı şifresini oluşturabilirsiniz. Şifre işlemi bittiğinde cep telefonunuza onay mesajı gelecektir. Mesajdaki gelen şifreyi belirtilen yerlere girmezseniz şifre alma işlemini başaramazsınız.

Mobil Bankacılık İçin İnternet Şifre Alma Adımları

Müşteri Hizmetleri Numarasını Arayarak Şifre Oluşturma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00’ı arayarak da şifre oluşturma talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüştükten sonra şifrenizi oluşturacak ve işleminiz bittikten sonra cep telefonunuza onay mesajı alacaksınız. İnternet bankacılığı şifresi 6 haneli olacaktır ve seri rakamlar ile aynı rakamlardan oluşmamsı gerekir. Ayrıca kendi cep telefonunuzdan veya doğum tarihinizden de işlem yapmayınız. Unutmayacağınız bir şifre oluşturun ve şifrenizi aklınızda tutun. Cüzdanınıza veya başka bir yere yazmayınız.

İnternet Şubesi Şifresini Unuttum

Daha önce kullandığınız internet bankacılığı şifresini unuttuysanız, müşteri hizmetlerini arayarak kolay bir şekilde şifrenizi yenileyebilirsiniz. Burada müşteri temsilcisi size güvenlik sebebi ile ilgili sorular soracak ve bu soruları hızlı bir şekilde cevaplamanız gerekecektir. Bu sizin güvenliğiniz içindir. Şifre almak istediğiniz zaman kimliğiniz yanınızda tutun ve anne kızlık soyadınızı bilmiyorsanız bir yere not alın.

İnternet şubesi şifresini unutanlar ayrıca en yakın banka şubesine giderek şifre değiştirme başvurusunda bulunabilirler. Cep telefonunuz ve kimliğinizin yanında olması yeterlidir. Yeni şifrenizi oluşturduktan sonra internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Yapılan İşlemler

  • Tüm Banka Hesap Hesaplarınızı görebilir ve bakiye sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Banka kartı ve kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
  • Bütün Havale ve EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. (Düşük komisyonla)
  • Kredi Başvurusu ve Kredi Ödemelerini yapabilirsiniz.
  • SGK işlemleri ve ödemeleri
  • CEBE TL Yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil şube şifre alma işlemi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu işlemleri yaparak şifrenizi oluşturabilir ve Ziraat Mobil uygulamasını indirerek cep telefonunuzdan anında işlem yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu